whatsapp

Masallar Gerçekçi Olsaydı Ne Olurdu?

Blog Image

  1. Uyuyan Güzel: Hikayenin prensi tutuklanırdı.

Özel mülke izni olmadan girip uyuyan güzeli rızası olmadan öpen prens konut dokunulmazlığını ihlal ve taciz suçlarından yargılanır ve hüküm giyerdi. Uyuyan güzel de yıllardır uyuduğu için gözlerinde oluşan devcileyin çapaklar sonucu görme yetisini önemli ölçüde yitirirdi.

  1.  Külkedisi: Prenses akıl hastanesine, prens dünya evine...

Külkedisi, faytonu balkabağı, atları ise fare sandığı için akıl hastanesine yatırılırdı. Onu bulmak için elinde ayakkabıyla kadınlara ayakkabı deneten prens de en fazla 4 veya 5. denemesinde ayakkabıya uyan bir ayak bulur ve o kadınla evlenirdi. Sonuçta prensesin ayakları 45 numara değilse aynısını bulmak zor olmamalı.

  1. Rapunzel: Hijyene ve gizliliğe önem veren bir prens.

Sarmaşık misali saçlarıyla kule tepesinde aşkını bekleyen bu güzel masal karakteri ise, saçlarında oluşan bit, kene ve envai çeşit hijyensizlikle baş etmek zorunda kalırdı. Bu sebeple onu kurtarmaya gelen prens, Rapunzel saçlarını aşağı saldığı zaman "yok ben almayayım" diyerek kalesine dönerdi.

  1.  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler: Romeo & Juliet finali.

Pamuk Prenses'in evine yedi erkekle beraber yaşadığı için komşu şikayeti üzerine polis gelirdi. Kötü kraliçe, prensesi siyanürle zehirlerdi. Beyaz atlı prens de prensesin zehri içmiş dudaklarını öpünce hakkın rahmetine kavuşurdu.

  1. 5. Pinokyo: Kölelikle sirklerde geçen bir hayat...

Pinokyo yalan söyleyince burnu uzadığı için sirklerde kullanılır, hayatı boyunca köle olarak çalıştırılırdı. Gepetto Hoca ise konuşan bir kukla yaptığı için ahali tarafından büyücülükle suçlanıp dışlanırdı.