Başarılı Olmayı Kim İstemez!

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Başarılı Olmayı Kim İstemez!
13/09/2018

Başarı size saygınlığı getirir. Fark edilmenizi sağlar. “ Ben buradayım” demenin bir kanıtıdır. Thomas Edison’un annesine  verilen mektupta “  “Oğlunuz “şaşkın” (akıl hastası) bir çocuktur. Artık kendisinin okulumuza gelmesine izin vermiyoruz…” yazmaktaydı. Ama Edison Dünya’yı değiştiren bir dâhiydi. Fonograf, modern ampul, endüstriyel elektrik, aydınlatma sistemleri ve video kaydedici olmak üzere önemli buluşların babasıydı. Başarmıştı. Ve bıraktığı izleri takip eden binlerce bilim insanı da yetiştirmişti. Tıpkı Michael Faraday gibi elektriği ilk keşfeden ve bilime en büyük kapıyı açan ilk elektrik motorunu icat eden 19.yy en büyük bilim adamlarından birisi. İşte başarmak tam anlamıyla buydu. Sınırları, okyanusları aşıyor sizin fikriniz gelişiyor ve olmazsa olmaz hâline geliyor. 
Hiç şüphesiz başarı herkesi mutlu eder. Özgüven yaratır. Ve hep ileriye götürür. Ama şunu da kabul edelim başarı tembel insanları asla sobelemez. Her şeyin bir yetkin kişisi vardır. Siz balıktan uçmasını, yılandan koşmasını bekleyemezsiniz.  Evet belki çok yetenekli bir tasarımcısınız. Elinize makas aldığınız zaman harikalar yaratıyorsunuz. İşinize aşık ve en iyisini yapıyorsunuz. Buraya kadar her şey tamam. Peki eksik olan ne? 
Sizin bu başarınızdan kaç kişinin haberi var? Tasarımlarınız kaç kişi tarafından fark edildi? İşte bütün  olay aslında burada başlıyor. Büyük yatırımlarla kurulan işler bile bu soruların cevabını alamayınca yok oluyor. İnsanların sizi fark etmesini sağlamak zorundasınız. Yoksa başarıyı yakalayamazsınız. Şuana bakacak olursanız aslında şansınız çok yüksek aşırı sosyal medya kullanımı , hızlı mobil ağlar, internet eşittir nefes diye değerlendirirsek başarı sizi yakınlardan izliyor. Evet yeteneklisiniz ama bu yeteneğinizi açığa çıkartmak için bir başka yeteneğe ihtiyacınız var. Neden sizin markanız parmakla gösterilmesin, başarılarınız örnek alınmasın. Yeni adımlar atmanın bence tam zamanı. Uzman olduğumuz işte, biz dijital bir ajans olarak başarının ta kendisiyiz. Siz başarıyı değil, başarı sizi kovalasın istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.