Bir Hikayeniz Olmalı Story Board Nedir?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Bir Hikayeniz Olmalı  Story Board Nedir?
23.12.2020

Dijital pazarlama dünyasına her geçen gün yeni bir firma ekleniyor peki bu firmaların bazıları tutunamazken bazılarını bu kadar büyüten faktör nedir?  Cevabımız markanızın bir hikâyesinin olmasıdır. Yani diğer bir adıyla  “Story Board” .Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre hikâyesi olan markalar insanlar tarafından daha çekici geliyor. Hatta marka hikâyeleri o kadar ilgi çekti ki firmalar reklam verdikleri alanlarda bu alanlar açık hava dahi olsa hikâyelerine atıfta bulunuyor.  Bu kadar çekici gelmesinin sebebi ise markanızın hikâyesi sayesinde bir kişilik kazanmasıdır. Artık çoğu firma sektöre başlarken birlikte çalıştığı reklam ajansları ile masaya oturarak hikâye üzerine saatlerce toplantı yapabiliyor. Peki, bu hikâyeler de nelere dikkat edilmeli?

Samimi olun

Yani herkesin bir hikâyesi vardır. Hikâye uydurmak yerine gerçek hikâyenizi anlatın. Hikâyenizi anlatırken görsel ve slogan seçimlerinde samimi bir dil kullanın.

 Amacınız olsun

Neden sektöre girdiniz. Girerken ki amacınız neydi? Bir hedefiniz var mı? Amacınız olması da müşterileriniz tarafından sevilecek ve benimsenecek bir başka unsurdur.

Benzerlik- Benden Biri

Herkes kendinden bir parça gördüğü şeyi daha çabuk sever ve destek olur bu yüzden müşteri kitlenizle ortak benzerlikler bularak onlardan biri olun.