BİZİM BEYİN FIRTINALARIMIZ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
BİZİM BEYİN FIRTINALARIMIZ
07/08/2018

BEYİN FIRTINASI NEDİR?

Beyin fırtınası sorunlara çözüm bulmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Özellikle bildiğiniz yöntemler yeterli olmadığı zaman yeni yollar keşfetmek için beyin fırtınasından faydalanmanız gerekir. Beyin fırtınası, bir ekibin yaratıcı fikir üretmek için yoğun ve serbest bir şekilde tartışması yoluyla gerçekleştirilir. Kişiler ne kadar tuhaf ya da konu dışı gibi gözükse de sesli şekilde fikirlerini paylaşır.

AJANSIMIZIN BEYİN FIRTINASI

Bizim ajansımız da beyin fırtınası yaptığımız zamanlar fikirler havada uçuşur. Mesela fikri ortaya Ebru Hanım atar, havada Murtaza Bey tutar, Fatma Hanım ekleme yapar, Turgay Bey kafa sallar, Aydın Bey “süperrr” der. Beyin fırtınasının amacı da budur zaten.

Herkesin kendisine ait düşünce yapısı algılama biçimi hissetme hızı vardır. 20 beyin bir masaya oturunca farklı fikirlerin olması kaçınılmazdır. Bizim ajansımızda “SAÇMA” kelimesi yasaktır! Fikirlerimizi özgür bırakırız. Biz biliriz ki bizim fikirlerimizi önemseyen hayalinde canlandıran ekip arkadaşlarına sahibiz.

PEKİ YA FİKİR?

Daha önceden sahip olduğumuz ancak aralarında ilişki kuramadığımız iki veya daha çok düşünceyi yeni bir biçimde yeniden birleştirmek. Yani fikir denen şey; James Web Young’ın söylediği gibi;

“Eski unsurların yeni birleşiminden başka bir şey değil.”

BİZİM İÇİN FİKİR NEDİR?

Ajansımız için hiçbir fikir olmamış değildir.  Özgür düşünmek, özgün fikirler bulmak, farklı olmak, bizim ajansımızda çok sıradan. Kendi gözlerinizle görmenizi tavsiye ederiz.