Bumper Reklamlar Nedir?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Bumper Reklamlar Nedir?
11.02.2020

Bumper Reklamlar, diğer reklamlara göre daha kısa ve akılda kalıcı mesajlar kullanarak hazırlanan reklamlar arasında yer almaktadır. Bumper reklamlarda videolar 6 saniye veya daha kısa olmalıdır ve Youtube platformunda barındırılmalıdır. İzleyiciler bu videoları geçemez ve mecburen izlemek zorunda kalırlar. Bu tür reklamlar markanızın bilirliğini artırma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Markanızın iletmek istediği mesajı en kısa sürede mümkün olabildiğince en net şekilde iletebilen Bumper reklamları için ek etki ve erişim sağlayabilecekleri reklam modelidir. Bumper reklamda dikkat edilmesi gereken hususlar;

  1. Kısa ve Öz Olması; Karmaşık mesajlarla aşırı derece doldurulmamalı ve reklam ögeleri basit tutulmalıdır. Sıklıkla yapılan hatalardan biri çok fazla yazıya yer verilmesi olacaktır. Yazı yazılacak bile olsa hareketli bir şekilde veya hashtag kullanılarak verilmesi doğru olacaktır.
  2.  Ürünü kısa ve çarpıcı şekilde sergilemek; sergilenen ürünün ekranda daha net bir şekilde görüldüğünden emin olunmalı.
  3. Tanıtın, Güçlendirin, Hatırlatın; Tam uzunluktaki bir videonun teaser’ı olarak kullanıldığında bumper reklamlar ilgi uyandırıp yaklaşan ürün lansmanına beklenti oluşturabilir.