Creative Ajans Olmak...

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Creative Ajans Olmak...
16/03/2019

Creative Ajanslar, kimsenin aklına gelmeyeni yapan, çılgın ve değişik fikirler üretebilen ve yaratıcılık bakımından çokça gelişmiş olan kişilerden oluşan bir ekip ile farklı işler ortaya koymayı amaçlar. Sıradan ajanslar, talepleri karşılama odaklı olup müşterilerinin isteklerini yerine getirmekle yetinirler. Creative bir ajans ise, çalıştıkları ajansları daha ileri seviyelere taşımak için yeni fikirler, kampanyalar geliştirir ve beklenmedik bir şekilde tüketiciyi şaşırtırlar ve genellikle yarattıkları ürün sayesinde markalara kısa ve uzun vadede hem word of mouth hem de viral yaratacak gücü toplarlar.

Kısaca anlatmak gerekirse Creative Ajanslar; Videolar, online oyunlar, yarışmalar, kampanyalar ve hiç denenmemiş stratejileri kullanarak, tüketicinin sevmediği geleneksel reklamcılığı alıp, çok farklı bir platforma dönüştürerek, tüketiciye reklamı sevdirirler.

Creative Ajansların en güzel yanı ise, klasik giyim tarzının değil de, çalışanların kendilerini rahat hissedecekleri giyim tarzı olmasıdır. Yani bu tarz ajanslarda özgünlük ile birleşen fikirler havada uçuşur.

Dijital dünyanın gelişmesi ve sosyal medya platformların çoğalması ile geleneksel reklam yerini yenilikten beslenen dijital reklamcılığa bıraktı. Tüketiciler dijital reklamcılıkta, özgünlük, farklılık ve sıra dışılık bekliyor. Creative bir ajans ile çalışmak firmanızın monoton süren çizgisini aşıp farklılaşmasını, dikkat çekmesini ve sıradanlıktan kurtulmasını sağlar.