Dijital Pazarlama Teknikleri Kullanarak Marka Yaratma

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Dijital Pazarlama Teknikleri Kullanarak Marka Yaratma
19/08/2018

Ted reklam ajansı olarak müşterilerimize dijital pazarlama teknikleri kullanarak marka yaratma konusunda en etkili yöntemler ile hizmet veriyoruz.

Yeni Çağın dijital dünyasında, her pazarlamacının kendi markasının bilinirliğini arttırması ve markasını öne çıkarması gerekiyor. Marka bilincini dijital pazarlama tekniklerini kullanarak arttıran her bir yatırımcı, olası satışlarını %100 ve daha fazla oranda arttırabilmektedir. Doğru dijital pazarlama stratejilerinin belirlenmesi için uygulanması gereken en iyi yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dijital Pazarlama stratejisi oluştururken açık ve ölçülebilir hedefler belirlenmesi gerekir. Kampanyanın başarısını ölçmek en önemli kuralların başında gelir. Analizi yapılmamış bir kampanyanın, yatırımcıya ne getirisi olmuş olduğu anlaşılmaz. Getirisinin ne olduğunu bilinmeyen bir pazarlama tekniğinin hiç bir anlamı yoktur!

Bazı açık ve ölçülebilir hedefler ise şunlardır;

  • Marka bilinirliğini arttırma,
  • Potansiyel müşteri yaratma ve dönüşüm oranlarını yükseltme,
  • Yeni bir kitle hedefleme ve katılımı artırma,
  • Müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurma ve bu ilişkileri en doğru şekilde kullanmak.

Doğru Hedef Kitleyi Belirleyin;

Pazarlama tekniklerinin en  başında doğru kitleyi bulmak gelir. Pazarlama yaparken etkili olabilmek için müşteri merkezli zihin setine dayanmalıdır. Müşterilerin kimler olduğunu ve nelere sahip olmak istediklerini bilmek, doğru kitleye ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Sosyal Medya Katılımını Arttırın;

Satış yapamayan birçok marka sosyal medya sayfalarını başarısız bir şekilde yönetiyor. Müşteri, yani hedef kitleyle iyi ilişkiler kurmak ve pazarlamayı en hızlı şekilde yapabilmek için sosyal medya araçları mutlaka kullanılmalıdır. Müşteri için yararlı, doğru ve en etkili içeriğin üretilmesi oldukça faydalı olacaktır. Sektör üzerinde etkili ve uzun vadeli bir gelişim sağlamayı hedefleyenler, pazarlama teknikleri konusunda oldukça istikrarlı olmalıdır.

Mobili Ana Ekran Olarak Kullanın;

Kitleye mesaj verirken, en doğru ortamı yakalamak oldukça önemlidir. Günümüz dijital dünyasında açık piyasa bilgilerinin birçoğu, mobil akıllı cihazlar aracılığıyla elde edilir. Bu nedenle bu tekniklerin kullanılması gereken en etkili kanal mobil aygıt ortamları olacaktır. Verilecek mesajların mobil kullanılabilirlik önemine mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Harika İçerikler Oluşturun;

Hedef kitleye doğru içeriği sunarken, sadece yazılı paylaşımlar yeterli olmayacaktır.  Bu mesajları görsel sunumlar hazırlayarak iletmek, etkili bir çağrışım sağlayacaktır. Harika görsel resimler ve videolu paylaşımlar, markaları öne çıkaran ilk pazarlama tekniklerinden olacaktır. Özellikle sesli ve görüntülü pazarlama tekniğini kullananların birçoğu doğru kitleye ulaşmayı başarabilmiştir. Özellikle sosyal medya araçlarını kullanırken bu tür paylaşımlarda bulunmak, hedef kitlenin çoğalmasını ve satışların gittikçe artmasını sağlayacaktır.

SEO Yaparak Geniş Kitlelere Hitap Edebilirsiniz;

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu yöntemleri kullanarak, birçok kişiye sunum ve satış yapabilirsiniz. Hitap edeceğimiz kitlenin neredeyse tamamı dijital yani internet ortamından gelecektir. Aslında bu nedenle dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar burada başlıyor. Dijital ortamdan gelen kitlenin birçoğu sosyal medya ve arama motoru araçlarını kullanarak gelecektir. Müşteriye sunulan ürünün bulunduğu web sayfasının son sıralarda olması satış yapılamamasına neden olacaktır! Bu nedenle dijital ortamda ön sıralarda yer almak, aslında bu işin en önemli kısmı diyebiliriz.

Şu an için en çok kullanılan arama motorları Google ve Yandex’tir. Bu arama motorları Web Tasarım konusunda doğru bir şekilde optimize edilmiş sayfaları ve bu sayfaları yöneten kullanıcıları sever. Bu nedenle SEO yapmak oldukça büyük bir kitleye hitap edilmesini sağlayacaktır. SEO yaparak Google ve Yandex gibi diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmak, daha geniş bir kitleye satış yapabileceğimiz anlamına gelir.

Paylaşılan tüm bu bilgileri markanız için sunabiliriz! Dilerseniz ofisimize gelerek sıcacık ortamımızda detaylı bilgiler alabilir, geniş kapsamlı konulara hakim olabilirsiniz. İsterseniz aşağıda vereceğimiz iletişim bilgilerimizden de bizlere anında ulaşabilirsiniz.

İletişim: 0553 467 0 833 - 0506 096 0 833 – 0553 047 0 833 – 0553 048 0 833 – 0388 213 0 833