E Ticarette Web Site Tasarım Alt Yapısı Nasıl Olmalı

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
E Ticarette Web Site Tasarım Alt Yapısı Nasıl Olmalı
04.11.2021

E Ticarette Web Site Tasarım Alt Yapısı Nasıl Olmalı

Pandemi süreciyle birlikte içinde bulunduğumuz durum neticesinde son dönemlerde iş konusunda pazarlarımızı online sistemde e-ticaret sistemine taşıdık ve hala taşımaya devam ediyoruz. Peki, bu yeni süreç adı altında e-ticaretin bir parçası olmak adına nasıl bir yol izleyerek e-ticaret sitemizi tasarlarız ve satışlarımızın artmasını sağlarız?

Site Tasarımının Önemi

E-ticaret sitesi tasarlarken görsellik ve ürünler konusundaki çeşitliliğin çok olmasından dolayı kalabalık ve karışık bir görüntü olmaması önem arz eder. Önemli olan müşterinin siteyi gezerken belirli kategoriler altında istediği ürüne kolayca erişim sağlayabilmesi ve işini hızlı bir şekilde halledebilmesidir. Satışları artırmaya yönelik hareket edilerek en fazla ve ihtiyaca yönelik en uygun ürünleri göz önünde bulundurmak sitede müşteri trafiğini artıracaktır.  Bu doğrultuda e-ticaret sitemizdeki satışlarda önemli bir artış sağlayabilirsiniz.

Ürünleri Yüksek Kalitede Fotoğraflayarak Müşteri Odağını Arttırmak

Müşteri bir ürün alacağı zaman ürüne yönelik ilk etkileşim fotoğraflar oluyor. Bu sebeple yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmeye önem verilmelidir. Ürünü iyi fotoğraflamak hem ürünün kalitesini hem de müşterinin güvenini arttırıp memnun kalmasını sağlayacaktır.

Sitenin Ürünü Satın Almaya Yönelik Simgesi Olan Sepet Görselini Aktif Etmek

Müşteri sadeliği ve görselliği ile kolay gezebildiği sitede alacağı ürüne karar verdikten sonra yapacağı sonraki adım ürünü satın almaktır. Satın alma işleminin kolay ilerleyebilmesi adına e-ticaret sitemizin her sayfasında sepet görünümlü sekme yer almalıdır ki ödeme işlemlerine kolaylıkla geçilebilsin. Bu gibi basit gelen fakat yaptığımız işte satışı arttırmak, geri dönüşümü müşteri memnuniyeti ile sağlamak için ciddiye almalıyız.

Siteye Müşteri Memnuniyetini Gösteren Yorum Bölümü Eklemek

Bir ürün alacağımız zaman dikkat ettiğimiz belki de en önemli husus aynı ürünü alan bir başka müşterinin ürün hakkındaki görüşleridir. Bu durum o kadar önemlidir ki o ürünü almada ya da ürünü almaktan vazgeçmemize bile neden olabilir. Bu nedenle siteye yorum bölüm eklemek çok önemlidir. Eklenen yorum bölümü güvene dayalı olarak hem ürünlerinizin kalitesi hakkında bilgi vermeye yönelik, hem de satışınızın artışında etkili olacaktır.