Eğitim ve Çalışma Hayatımızın Vazgeçilmezi Olan Kahvenin Faydaları

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Eğitim ve Çalışma Hayatımızın Vazgeçilmezi Olan Kahvenin Faydaları
20/08/2018

Evde, ofiste, okulda, kütüphanede, kafede birçoğumuzun vazgeçilmezi olan kahvenin yararları ve zararları zaman zaman tartışma konusu olmakta. Zararlarının genel olarak aşırı tüketimden kaynaklandığı söylenen kahvenin yararları ise saymakla bitmiyor. İşte onlardan bazıları:

İfade Gücünü Arttırıyor.

Kendini ifade etme gücünü geliştiren insanlarda ortaya çıkartan etkenlerden birisi de “Kahve”.

Sağlıklı Yaşam İçin Önemli.

Günlük hayatımızda vücudumuzu daha dinç ve dinamik tutabilmek için spor yapmamız önemlidir. Toksinlerimizden arındıktan sonra bir fincan kahve hem yağ yakımını hızlandırır hem de enerjimizi depolamamıza yardımcı olur.

Hafıza Güçlendirici Etkisi

Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki kahve Prefrontal Korteksi etken kılıyor. Yani olaylara karşı reaksiyon hızını arttırıyor böylece verdiğimiz tepkiler veya yaşanılan olaylar hafızada daha uzun süre kalıyor.

Mutluluk Fincanlarda

Bizleri dinç tutmasının yanı sıra ruh sağlığına da olan etkisi göz ardı edilemeyecek cinsten. Çikolatadan bile uzun bir süre mutluluk hormonu salgılatıyor. Bilimsel araştırmalar doğrultusunda düzenli kahve tüketenlerin intihar eğilimi %50 daha az olduğunu gözlemlenmiş.

Odaklanmaya Etkisi Yüksek

Derse başlamadan ya da uzun soluklu işinizde fikir bulma aşamasından önce kahvenin bazılarımız için vazgeçilmez olduğu bir gerçek. Gerçeğin arkasında ise yine bilimsel gerçekler yatıyor.

Kahvenin iş hayatınızda, normal hayatınızda etkilerini sizinle paylaştık.

Biz iş hayatımızda işlerimize, fikirlerimize, projelerimize bir kahve molasıyla ara veriyoruz. En keyifli sohbetler ve en başarılı işler emin olun ki o kahve molalarında çıkıyor.

Ee bu kadar kahveyi konuşup da sizleri kahveye davet etmemek olmaz.

En keyifli sohbetler ve başarılı işlerinizi konuşmak için ofisimize bir kahveye davetlisiniz.