En Kaliteli Youtube İçerik Yöneticisi Araçları

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
En Kaliteli Youtube İçerik Yöneticisi Araçları
29.12.2021

En Kaliteli Youtube İçerik, Yöneticisi Araçları

YouTube, dünyanın en büyük arama motorlarından biridir. Google'dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru olduğu söylenebilir. Youtube yılda yaklaşık 15 milyar dolar kazanıyor. Elbette bu gelirin tamamını kendine saklamıyor. Gelir E'yi kendisine tahsis edin ve kalan U'yu içerik sağlayıcıya dağıtın. Bu nedenle, yalnızca içerik oluşturuculara yaklaşık 8,5 milyar dağıtılacaktır. Bu sayı kesinlikle internetten para kazanmak isteyen herkes için harika bir fırsat.

Çok sayıda olması nedeniyle, yatırımcıların YouTube içeriği üretimi yatırım yapması caziptir. Bu makale, YouTube kanalınız için trafiği, geliri, video kalitesini, ses kalitesini ve daha fazlasını iyileştirmek için ihtiyacınız olan tüm araçları gösterecektir. Tüm arama motorları gibi Youtube da belirli bir algoritmaya göre sıralama yapar. Herhangi bir arama motorunda olduğu gibi, yüksek kaliteli içerik en önemli sıralama faktörüdür. SEO uyumlu Youtube içeriği oluşturmak için sağlanan Youtube SEO araçları, yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Youtube Pazarlama Yolları

İçeriğiniz ne kadar iyi olursa olsun, satamazsanız bir anlamı olmaz. İçeriğinizi Youtube platformunda satmak için kullanabileceğiniz çeşitli araçlar bulunur.

 • Tubebuddy: Youtube kanallarını kısa sürede optimize etmek için geliştirildi. Tüm videoların sıralanması ve toplu işlenmesi sayesinde YouTube kanallarının kısa sürede SEO uyumlu hale getirilmesine yardımcı olur.
 • Keyword Tool:  Hazırlanan içeriğe göre sizinle ilişkili en önemli uzun kuyruk anahtar kelimeleri bulun. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler de daha önemli hale geliyor. Bunun nedeni özellikle sesli aramanın her geçen gün daha önemli hale gelmesidir. Gelecekteki SEO sorunlarından kaçınmak için bu aracı kullanın.
 • Vidooly: Bu bir çevrimiçi video analiz aracıdır. Kitle analizi, video sıralamaları, marka güvenilirliği ve daha pek çok konuda bilgi almanıza yardımcı olur.
 • Headliner: Video içeriğinizi tanıtmak için kısa bir video yapmanız gerekiyorsa bu araç tam size göre.
 • SocialBlade: Kanalla ilgili istatistiklerin izlenmesine yardımcı olur. Bu, Youtuber'lar tarafından kullanılan ve birçok kişinin aşina olduğu bir araçtır.
 • BuzzSumo: Yoğunluğu artırmak için trend içerik oluşturmanız gerekir. Bu araç, sektörünüzle alakalı trend olan içeriği bulmanıza yardımcı olacaktır.
 • Youtube Studio: Youtube içinde ücretsiz bir araç. Yüklenen videolar için bir analiz araç seti içerir. SEO sonuçlarını kontrol etmek için kullanılmalıdır.

Youtube dünyasında yeniyseniz, tüm bu Youtube araçlarını kullanmanızı yararlı olacaktır.

YouTube Küçük Resim Yaratma Araçları

Video küçük resimleri, videolar kadar önemlidir. Bunun nedeni, eklenen küçük resimlerin videonun içeriğini göstermesidir. Küçük resimler ne kadar iyi oluşturulursa, mevcut video o kadar sık görüntülenecektir. Küçük resimler oluşturmak bazen can sıkıcı bir acı olabilir. Merak etmeyiniz. Bunu akılda tutarak geliştirilmiş birçok araç var. Aşağıda listelenen Youtube küçük resim araçları, ilgi çekici görüntüler oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 • Canva: Sürükle ve bırak sistemiyle, görüntü işleme deneyimi olmayan kişiler bile harika görüntüler oluşturabilir. Çok sayıda şablon içerir. Size göre şablonu seçerek bir küçük resim oluşturabilirsiniz.
 • Fotor: Burada birçok şablon var. Küçük resimlerin en hızlı şekilde oluşturulmasına yardımcı olur.
 • Tubebuddy: Bu araçla sıfırdan küçük resimler oluşturmak için kullanabilir veya videonuzdan kareleri seçip düzenleyerek küçük resimler oluşturabilirsiniz.

Küçük resimlerin tıklamaya teşvik olması amaçlanmıştır. Çekici grafiklerle, en basit içerikle bile üst düzey bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük resimler de dahil olmak üzere içerikte gösterdiğiniz özveriyi gösterdiğinizden emin olun.

YouTube Müzik Araçları

Yapılan analizler, özellikle video içeriğinde kullanılan müziğin video uzunluğu üzerinde önemli bir etkisi olduğunu gösteriyor. Kullanıcının fon müziğini içeren içerikler daha az görüntülenirken, arka planda ruha hitap eden müziklerin bulunduğu içerikler daha fazla görüntülenir. İçerikteki kısa videolar da aynı etkiye sahiptir.

Bu araçlar, telif hakkı sorunu olmayan müzik ve videoları sizin için bulur.

 • AudioMicro: Bu ücretli bir araçtır. Kütüphanesi o kadar büyük ki şaşırabilirsiniz. Kütüphanede çok sayıda mısır gevreği ve çizgi film müziği bulunmaktadır. Ayrıca sistem ses efektlerine de sahip, bu da çok kullanışlı. Telif hakkı olmayan birçok ünlü fotoğraf da var.
 • PremiumBeat: Telif hakkı kısıtlaması olmaksızın birçok müzik türüne erişmenizi sağlayan bir müzik web sitesi. Kütüphanede binlerce eser var.
 • YouTube Studio Müzik Kitaplığı: Youtube, müzik ve video almaya gücü yetmeyenler için ücretsiz bir ses kitaplığı oluşturdu. BGM ve türlü ses efektlerine erişmek için Youtube Studio araçlarını kullanabilirsiniz.
 • NoCopyrightSounds: Telif hakkıyla korunmadan kullanılabilen çeşitli müzikler içeren bir YouTube kanalı.

YouTube Canlı Yayın Araçları

Youtube Canlı Yayın özelliği, takipçilerinizle yakın iletişim kurmanın harika bir yoludur. Canlı yayınlar ek araçlar gerektirir. Canlı akışı hatasız yayınlamak için aşağıda listelenen araçları kullanabilirsiniz.

 • Ecamm: Mac bilgisayarınız varsa Ecamm'ın canlı yayın araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde canlı yayınlar profesyonel düzeydedir.
 • OBS: En yaygın kullanılan YouTube canlı yayın aracıdır.
 • Restream: Artık YouTube, Twitch ve Facebook gibi platformlarda canlı yayın yapmak için tasarlanmış bir araç. Birden fazla platformda canlı yayın yapmak istiyorsanız yeniden yayınlayı seçmeniz gerekir.
 • StreamYard: Neredeyse tüm büyük sosyal medya platformlarında canlı yayın yapılmasını sağlayan bir araç. Bu araç ile istediğiniz zaman, istediğiniz yerde canlı yayın yapabilirsiniz.
 • OneStream.live: Bulut tabanlı. Bu araç, daha önce hazırlanmış videoları Youtube'da canlı yayınlar şeklinde paylaşmanıza olanak tanır.

Takipçilerinizle ne kadar çok etkileşim kurarsanız, video içeriğiniz o kadar ilgi çekici olacaktır. Canlı yayın, tartışmasız en etkili etkileşim türüdür.

Youtube Ekran Video Kaydı Araçları

Başta eğitim kategorisi olmak üzere YouTube kanalları her zaman ekranda yaptıklarını paylaşmalı. Bu nedenle ekran hareketlerini kaydetmek önemlidir. Eğer böyle bir kayıt tutmanız gerekiyorsa aşağıdaki listeden Youtube ekran video kayıt aracına ulaşabilirsiniz.

 • Camtasia: Fare ve ekran hareketlerini kaydetmek için harika bir araç. Çoğu kullanıcı bu aracı ekran videosu çekmek için kullanır.
 • Loom: Mac, Windows, Chrome ve iOS için ekran video kayıt aracı. İyi tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü kullanım kolaylığı sağlar.

YouTube Video Düzeltme Araçları

Youtube içerik oluşturmanın en zor kısmı video düzenlemedir. Doğru yazılım seçilmemişse videoları düzenlemek sıkıcı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, sizin için en iyi aracı seçmelisiniz.

 • Camtasia: Video düzenlemenin yanı sıra ekran kaydetme işlevine de sahiptir. Bu özelliğinden dolayı Youtuberlar arasında en popüler video düzenleme aracıdır. Video oluşturma ve düzenleme sorunlarından kaçınmak için güçlü bir grafik kartına ve yüksek RAM sistemine ihtiyacınız var.
 • Wondershare Filmora: En ucuz video düzenleme araçlarından biri. Arayüzü basittir. Youtube sektöründe yeniyseniz, başlamak için bu video düzenleme aracını seçebilirsiniz.
 • Final Cut Pro X: En gelişmiş video düzenleme araçlarından biri. Arayüz karmaşıktır, ancak bu yazılımı kullanmak için eğitim gereklidir.
 • Adobe Premiere Pro: Windows ve Mac sistemlerinde sorunsuz çalışır. Bu video düzenleme aracının pek çok araçta bulunmayan ek özellikleri bulacağına şüphe yok.

YouTube SEM Araçları

İçerik pazarlaması, içerik oluşturmak kadar önemlidir. Bu nedenle, doğru pazarlama stratejisiyle içerik oluşturmak için SEM araçlarına ihtiyacınız var. En popüler Youtube SEM araçları şunlardır:

 • Ahrefs: Sektörünüzle alakalı önemli kelimeleri bulmanıza destek olmaktadır. Anahtar kelimelerinizin aylık ve yıllık olarak kaç arama ve tıklama aldığını görmek için Ahrefs'i kullanabilirsiniz. Bu araçlarla ilk karşılaştığınızda, bir haftalık deneme sürümünü deneyin. Kullandıktan sonra bağımlısı olacağınızdan şüpheniz olmasın.
 • AccuRanker: Youtube kanallarının sıralamasını izlemenizi sağlayan bir araç. Video içeriğinizin performansını görmek için bu aracı kullanabilirsiniz.
 • TubeBuddy: Youtube için en iyi içerik pazarlama aracı. Ayrıca, nişinizle ilgili yeni içerik bulmanıza yardımcı olur. Birçok anahtar kelime sağlayan bu aracı aynı zamanda içerik sıralamalarınızı takip etmek için de kullanabilirsiniz.
 • Google Hot Trends: Çoğu kişinin bildiği bir araç. Ücretsiz olması etkilidir. Ayrıca, çok fazla trafik çeken konuları bulmak için Google trendleri kullanabilirsiniz.

Diğer YouTube Araçları

Geni.us: Youtube içerik açıklamalarında kullanılan bağlı kuruluş bağlantılarını kısaltmak ve daha kısa ve daha ilginç hale getirmek için bir araç.

Rebrandly: Bunu, özel alan adınızla oluşturulan kısa URL'leri markalamak ve izlemek için kullanabilirsiniz.

YouTube Ekipmanları

Youtube rekabetin her geçen gün yoğunlaştığı bir platformdur. Bu nedenle kaliteli içerik yaratma için kullanılan ekipmanlar da önemlidir. Youtube'un popüler hale geldiği yıllarda cep telefonu kameralarıyla içerik oluşturmak mümkün hale geldi. Ancak sektör şu ana kadar cep telefonu kameralarıyla oluşturulan içeriğin kalitesinin düşük olduğu ve fazla ilgi görmediği bir noktaya geldi. Şu anda Youtuber'ların kullandığı ekipmanlar profesyonel. Hatta içerik oluştururken milyonlarca takipçisi olan bir YouTube cihazını kullanarak film bile yapabilirsiniz.

 • BM 800 Mikrofon: Fiyat ve performans açısından oldukça tatmin edici bir ürün. Satın alabileceğiniz en ucuz kondenser mikrofondur.
 • Logitech C310: Kamera denilince akla ilk olarak Logitech geliyor. Üst segment ürünler pahalıdır, ancak bazıları giriş seviyesi kullanıcılar için uygundur. Bunlardan biri Logitech C310 kamera. Bu kamera ile HD720p kalitesinde kayıt yapabilirsiniz.
 • Snopy Rampage SNR10: Video içeriği oluşturan oyuncular için kulaklık çok önemlidir. Yaklaşık 100TL ödeyip Snopy Rampage SNR10 marka kulaklık kullanabilirsiniz.