Google, Google Ads'de Yükselen Tüketim Trendlerine Dair Yeni Bilgiler Sunuyor

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Google, Google Ads'de Yükselen Tüketim Trendlerine Dair Yeni Bilgiler Sunuyor
15.04.2021

COVID-19 salgını, çevrimiçi alışveriş davranışlarında çeşitli önemli değişikliklere neden olurken, pazarlamacıların nişlerindeki değişikliklere ayak uydurmaları ve kampanyalarını buna göre optimize etmeleri zor olabilir.

İşte bu nedenle Google, Google Ads'e, pazarlamacıları sektörlerindeki ilgili alışveriş ve keşif değişiklikleri konusunda uyaracak ve reklam stratejilerini talebe göre güncellemelerine olanak tanıyan Google arama etkinliğine dayalı yeni yükselen trend analizleri ekliyor.

Google’dan gelen açıklama ise şöyle; "Tüketici talebi değişmeye devam ediyor ve pazarlamacıların buna ayak uydurması her zamankinden daha önemli. Örneğin, pandeminin başlangıcında," kaldırım kenarı toplama "aramaları% 3000'in üzerinde arttı. Bu yılın başlarında, "Konaklamalar" ve şimdi "parti izle" için bir artış görüyoruz. Birçoğunuzdan, işletme ve pazarlama kararlarınızı bildirmek için bunun gibi daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzu duyduk. Bu nedenle, işletmelerin yükselen trendlerin zirvesinde kalmasına yardımcı olmak için geçtiğimiz yıl belirli ülkelerde Analizler sayfasını (beta) kullanıma sunduk. Bugün, Analizler sayfası tüm dünyadaki tüm reklam verenlerin kullanımına sunulmuştur. "

Çeşitli reklam verenler, yeni analizlerin ilk beta testinde başarı elde etti ve bu da Google'ın aracın daha geniş bir lansmanıyla ilerlemesini sağladı.

Buna dayanarak Google, pazarlamacılara şunları önermektedir:

Hesabınızı yükselen trendlere göre optimize etmek için anahtar kelime, bütçe ve teklif stratejisi önerilerini inceleyin

Doğru müşterilere doğru değerde ulaşmaya yardımcı olmak için geniş eşleme ve Akıllı Teklif kullanın

Hesabınızdaki yeni trendlere dayalı anahtar kelime fikirleri için Anahtar Kelime Planlayıcı'yı kullanın

Trend olan arama ilgisine göre envanteri, promosyonları ve açılış sayfalarını planlayın

Bunun ne kadar etkili olacağı, gerçekten deneme aşamasına inecek ve kampanyaya göre değişecektir, ancak Google'ın sistemleri her zaman gelişmektedir ve yeni fırsatlar sağlayabilecek bir dizi temel unsuru belirleyebilmektedir.

En azından test etmeye değer, ancak yeni bilgiler pazarlama çabalarınız için yeni, potansiyel fırsatlar sunacak ve bu da tamamen yeni kitle alt kümelerine erişmenize yardımcı olabilir.