Google Reklamları mı Seo mu ?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Google Reklamları mı Seo mu ?
06/08/2018

Google reklamları başlı başına bir kazanç kapısıyken,  kazan kazan mantığıyla işleyen google algoritması yüzünden önce cebinizden paranızı alıp, daha sonra reklamların geri dönüş oranlarına göre bütçeniz doğrultusunda size müşteri yani kazanç olarak geri dönmektedir.

Google reklamlarının en önemli özelliği hedef kitlenizdeki müşterileriniz ayakkabı yada cep telefonuyla alakalı arama yaparken değil sizin ürün ve hizmet grubunuzla alakalı belirlediğiniz (satış yada tanıtımını yapmak istediğiniz ürünleriniz) anahtar kelimeler ile sizlere ulaşmasını sağlamasıdır. Yani google da sizinle alakalı arama yapıyorlar ve sizi buluyorlar. Tabi bununda rekabete yani reklam verenlerin sıklığı ve anasayfada yer almak için ödediği ücrete göre bir ödemesi çıkıyor.

Seo yani arama motoru optimizasyonunda ise durum bundan daha farklı;

Web sitenizin iç ve dış optimizasyonu ( google’nin istediği düzenlemeler ve kurallar ) tam olarak yapıldığı taktirde reklam vermeden de istediğiniz sıralamaları elde edip güzel satışlar ve müşteriler elde etmek mümkün.

Ancak optimizasyonun nasıl olacağını bilmeyen ve ne kadar çalışmayla google ilk sayfada yer alacağınız ile ilgili rekip analizi web sitesi analizi ve düzenlenmesi gereken kısımlar alınması gereken backlinkler (dışlinkler) le ilgili bilginiz yoksa bir seo ajansının kapısı çalmak zorunda kalıyorsunuz.

Seo’da da Adwords(Google reklamları)’nda da her halükarda para ödeyeceğinizi biliyor ve para kazanmak için önce harcamak gerektiği bilincini taşıyorsanız sizleri en kaliteli google reklam çözüm ortağı ve seo ajansına yönlendirmemiz için hemen tıklayın.