Google Trend İpuçları Nelerdir?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Google Trend İpuçları Nelerdir?
14.10.2021

Sosyal Medya İçin Hazine Bulma


Sosyal medya gönderilerinde kullanmanız gereken sözcükleri Trendler üzerinden bulabilir, paylaşımlarınızın daha çok beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızın büyümesi sonucunda sosyal medya hesaplarınızdan gelen trafik organik performansı olumlu yönde etkileyecektir. Google her şeyi bilir ve sosyal sinyallere büyük önem verir.

Reklamlar için Google Trendleri Kullanma


Her zaman söylüyorum, sahada 11 kişi olmamız gerekiyor, takımımız için iyi bir teknik direktör olmamız gerekiyor. Sağ ve sol kanatlarımız reklam kanallarına bağlıdır. Ne kadar en  iyi bir şekilde yönetirsek o kadar da başarılı oluruz. Google Trends ile istediğimiz reklamlarda kullanacağımız bazı kelimelere de karar verebilmekteyiz. Araştırmanız sonucunda çok iyi verilere ulaşabilir ve reklamlarınızı buna göre planlayabilirsiniz.

İçerik Fikirleri Bulma


Her zaman ana kelimelere odaklanamayız, yapmamalıyız. Ana kelimelerinizi besleyecek blog içerikleri üretmeliyiz. Noel, Sevgililer Günü, Ramazan Bayramı, Anneler Günü vb. Mevsimsel kutlamalar için plan yapabilirsiniz. Sevgililer Günü aramalarının ne zaman trend olduğunu bilmek sizin için harika bir fırsat olabilir. Sevgililer Günü'nden 30 gün önce planlamak, Sevgililer Günü'nden 2 gün önce planlamak ile asla aynı avantaja sahip olmayacaktır. Markanızı insanlara göstermek ve sayfayı dijital pazarlama kanalları ile beslemek kritik bir konu. Tüm mevsimsel kutlamalarla alakalı anahtar kelimeleri belirlemek ve sayfaları buna göre optimize etmek çok önemlidir.

Marka Trendimizi Takip Etmek


Marka trendimizin artması organik performansımızı da artıracaktır. Nasıl? Arama hacmini artırmak SEO açısından doğrudan size fayda sağlamayacaktır ancak bu artan hacim daha çok konuşmanızı sağlayacaktır. Markanız ne kadar çok kaynakta yer alırsa o kadar çok ödüllendirilir. Google, markanızın hacminde değil, faydalı kaynaklarda bahsedildiğini düşünüyor.
Google Trends'i kullanarak trend olan anahtar kelimeleri tespit edebiliriz. Bu, boş yere kürek çekmemizi önleyecektir. Analizlerinizi aylık olarak yapmamalıyız. Burada mevsimsel bir karşılaştırma ve 5 yıllık bir analiz daha faydalı olacaktır. Bunu mevcut durum için veya girmeye hazır olduğumuz bir sektör için yapabiliriz.Detaylı bilgi almak için buraya tıklayamazsınız.