Grafik Tasarımın Önemi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Grafik Tasarımın Önemi
10/08/2018

Grafik Tasarım Nedir?

Zihninizde canlandırdığınız herhangi bir görseli, bir düşünceyi, yaşanan veya vurgulanmak istenen bir olayı 2 boyutlu veya 3 boyutlu olarak ortama dökmesidir.

Bunlar baskı, hareketli resim, mimari tasarım, kartvizit, ürün ambalaj tasarımı ve daha pek çok bunun gibi dijital ortamda ya da dijital olmayan ortamda yaratılmaktadır.

Bir grafik tasarımcısı ne yapar peki?

  • Tasarımını yapacağı konuda ayrıntılı bilgi edinir, ilgili konuda tek başına veya ekip olarak çalışarak bir kavram ve ana tema oluşturur.
  • Ardından, konunun gerektirdiği kavramlara uygun görsel düzenlemeler tasarlar.
  • Gerektiğinde, basılacak veya televizyon kanalları ile internette yayımlanacak bir malzemenin tasarımından basım veya yayım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve sonuçlandırır.

Grafik Tasarım Hangi Alanlarda Kullanılır?

Görsel iletişim dili olan grafik tasarımı dilediğiniz her alanda kullanmanız mümkündür. Dergi, slogan, firma logosu, internet sayfası yani kısacası hangi sistem olursa olsun, size yardımcı olacak bir birimdir.

Grafik Tasarım Yaptırmanın Artıları ve Önemi

Diyelim ki bir firma işleteceksiniz. Bir logo sizin kalıcı olmanızı sağlayacak en sağlam yöntemlerden biridir. Burada grafik tasarımcılar devreye girer ve sizin isteklerinize yönelik size has bir logo üretirler.

Çoğu zaman isimler bile unutulurken bu logo sayesinde siz hatırlanırsınız ve sizden sonra da yeryüzünde bir mühür gibi logonuz akıllarda kalırken sizde hatırlanırsınız. Bu yüzden bir marka yaratmak ve ilerlemenizi, gelişmenizi sağlamak bir logonun yani grafik tasarımcıların elinde olabilir.

Bizce grafik tasarımcısı ne gibi özellikler taşımalı?

  • Şekil ve uzay ilişkilerini görebilmeli,
  • Renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılayabilmeli,
  • Hayal gücü zengin olmalı,
  • Sosyal, psikolojik, sanatsal alanlara ilgili olmalı ve
  • Yeniliklere açık olmalı, teknolojiyi yakından takip etmeli.

Sizler de grafik tasarım işlemini kullanarak hizmette kendinizi rakiplerinize göre öne geçirebilirsiniz. Çünkü grafik tasarım o kadar gelişti ki, kişilere ve kitlelere nasıl hitap edileceğini çok iyi biliyor. Sizde işlerinizde görselliği en iyi şekilde yakalayarak anlatmak istediğiniz, hedeflediğiniz sonuca ulaşabilmek için grafik tasarımın nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Tabii biz grafik tasarımın nimetlerini sizlere saydık fakat gidip daha bu işe yeni başlamış, amatör ve henüz tasarım hakkında fikir üretemeyen birileriyle çalışırsanız bu nimetlerden yararlanmanız zor, burada önemli olan tabii ki amatör olmak değil, önemli nokta hayal gücü ve fikir üretebilmektir.

Ee söylemeye de gerek yok bu saydığımız bütün özellikler Ted Ajans’ın Grafikerlerinde var zaten.

O zaman Grafikerlerimize ulaşmak için;

İletişim: 0553 467 0 833 - 0506 096 0 833 – 0553 047 0 833 – 0553 048 0 833 – 0388 213 0 833