Harita Kayıt Hizmeti

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Harita Kayıt Hizmeti
26.04.2022

Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Google ve Yandex  her gün milyonlarca kullanıcının tercih ettiği arama motoru olmasının yanı sıra, her kullanıcının aradığını sunma konusunda da öncülük ediyor. Bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve tabletlerden yapılan aramalar da firmaların kullanıcılarla buluşmasında önemli rol oynuyor. Modern dünyada işletmeler dijital medyaya ne kadar çok adapte olurlarsa, daha fazla müşteri çekme konusunda o kadar avantajlı olurlar. Google ve Yandex Haritalar şirket kayıt süreci sayesinde işletmeler, harita ile birlikte arama sonuçlarında görünür.

Google ve Yandex, kurumsal bir ortamda müşterileri çekmeye değer veren İnternet sitelerini sıralamasında en üst sıralara yerleştirir. Firmasının fark oluşturmak isteyen işletme sahipleri, diğer firmalarla girdiği rekabet ortamında dijital mecralarda fark oluşturarak kullanıcılarına güven aşılama fırsatına sahip oluyorlar. Harita kaydı nasıl yapılır Kayıt işlemleri;

• G-mail adresinizle Google My Business'a kaydolun.

• Kaydolduktan sonra firmanız hakkında adres, iletişim bilgileri, mekân resmi gibi bilgileri ekleyin.

• Bilgileri girdikten sonra doğrulama adımına geçin. Ardından işlemi tamamlayın.

• Google'ın doğrulama kodunu sağlamasını bekleyin.

• İşletmeniz daha önce eklediğiniz şirketle eşleşiyorsa, işletmenin size ait olmadığını beyan ederek aynı adımları tamamlayabilirsiniz.

 

Harita Kaydı İşlemleri

Harita kaydı nasıl yapılır? Google, şirketi sunduğu harita kayıt hizmeti ile kullanıcıların şirketle bağlantı kurmasını kolaylaştırmayı hedefliyor. Harita hizmeti olarak adlandırılan hizmet, şirketlerin konum bazlı arama motorlarında listelenmesini sağlıyor. Google Haritalar'a kaydolan şirketler, arama sonuçlarında kolayca üst sıralarda yer alabilir. Şirketler için haritaların belgelenmesi günümüzde temel bir sorundur. Mevcut müşterilere şirketin nerede olduğunu göstermenin yanı sıra potansiyel müşteri kitlesine doğrudan ulaşmada da etkin rol oynar.


Yandex Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Harita kaydı nasıl yapılır? Yandex, kısa süre önce Rus arama motoru olarak piyasaya çıktıktan sonra ülkemize hizmet etmek için yatırım yapmaya başlayan bir arama motorudur. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan bir arama motoru özelliği ile Yandex, kurumsal ortamda işletmede önemli bir yer edinmeye başlamıştır. 

Yandex harita kaydı, bir şirketin satış oranını doğrudan etkileyen bir detaydır. Yandex harita kaydına sahip şirketler, rakiplerinin önüne geçme ve müşterilere daha hızlı erişme fırsatına sahiptir. Yandex haritaları aynı zamanda şirketlerin marka değerlerini sanal bir ortamda geliştirmelerini sağlar. Marka değerini artırmak, bir şirketin daha güvenilir ve popüler olmasında oldukça etkilidir.

Harita Kaydı Nedir?

Harita kaydı nasıl yapılır? İnternetin yaygınlaşması ve akıllı telefonların hayatımızın her alanında yaygınlaşması Google Haritalar'ın önemini artırmıştır. Haritalar, Google arama çubuğundaki hemen hemen her aramada görünür. Bu haritalar çağrıya bağlı ilgili firmanın lokasyonunu gösterdiği için lokasyon olarak müşterilerin firmaya daha hızlı ulaşmasını sağlar.

Harita kaydı nasıl yapılır? Google My Business sayfasındaki Google Haritalar kaydı, mevcut ve potansiyel müşterilerin işletmenizi daha kolay bulmasına yardımcı olur. Google Haritalar yalnızca konumu göstermekle kalmaz, diğer birçok şeyin yanı sıra telefon numaranızı, web adresinizi, e-posta adresinizi, çalışma saatlerinizi ve müşteri yorumlarını göstererek potansiyel müşterilerin sizinle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Ayrıca, sağlanan bilgilerde bölgesel bir değişiklik olmadığı sürece herhangi bir zamanda düzenleme yapılabilir. Bölgesel bir değişiklik varsa doğrulama gereklidir.

Harita Kaydı Neden Yaptırılmalı?

Harita kaydı nasıl yapılır? Tamamen ücretsiz bir Google hizmeti olan Google Haritalar'a kaydolarak, işletme adresinizin ve adınızın Google aramalarında ilk sırada görünmesi yararlıdır. Çok önemlidir ve SEO söz konusu olduğunda olumlu bir etkisi vardır.

Müşterilerin ve potansiyel müşterilerin arama motoru aramalarında sizi daha kolay bulabilmesi için Google My Business'a kaydolmalısınız. Böylece müşteriler akıllı telefonları ile her yerde arama yaparak adresinizi bulabilirler. Google Haritalar'ı web sitenize ekleyerek, reklamlarınızda yerleri işaretleyebilirsiniz.

Google Haritalar kaydı tamamen ücretsiz ve sınırsızdır. Ayrıca işletmenizi Google My Workplace'e kaydettirebilirsiniz. Ancak son zamanlarda Google Haritalar kaydınızın süresinin dolduğunu, aldığınız hizmetin süresinin dolacağını ve bu kaydın sizin adınıza ücretli olarak yenileneceğine dair bir e-posta veya telefon almış olabilirsiniz. Bu e-postaların ve aramaların hatalı olduğunu ve kaydın tek seferlik süresiz olduğunu bilmek yeterlidir. Google My Business'a kaydolma işlemi çok basittir. Sadece birkaç adım sürer.

İlk olarak, bir işletme veya kişisel adı temsil eden Gmailuzantılı bir e-posta adresi gereklidir. Daha sonra karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olarak doldurmanız gerekecektir. "Devam" düğmesine bastığımızda, kaydınızı doğrulamak için bir doğrulama koduna ihtiyacınız olacak ve işlemleriniz çözüme kavuşacak

Google Harita Nedir?

Google Haritalar, genel olarak, Google Haritalar uygulaması birçok olumlu yönü içerir. Her şeyden önce, ücretsiz çalışan ve internet gerektirmeyen çok işlevli bir uygulamadır.Kişinerede olursa olsun, Haritalar uygulamasından nereye gideceğini bulabilir. Haritalar uygulamasından ücret ödemeden telefon üzerinden kolayca yararlanın.

Kişi, Haritalar uygulamasını kullanarak konumunu başkalarıyla kolayca paylaşabilir. Bu özellik sayesinde adresi bulmak kolaydır. Ayrıca bir harita uygulaması yardımıyla toplu taşımanın güzergahını belirlemek de çok kolay. Tren, vapur, otobüs gibi tüm araçların hangi güzergahı kullanacağını belirlemek kolay.

Harita uygulamasında nereye gitmek istediğinizi belirlediğiniz sürece o bölgeye kaç dakikada gideceğinizi net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sürüş veya yürüyüş olsun, zamanı belirleme işlevine sahiptir.

Harita Kaydı Önemi


Harita kaydı nasıl yapılır ?Google Haritalar kaydı, küçük işletmeler de dahil olmak üzere tüm işletmeler için gereklidir. Google Haritalar kaydı, adresinize ulaşmak veya sizi aramak isteyen kişilerle iletişime geçmenin en hızlı yoludur. Dolayısıyla bu oldukça önemli. Yol tarifi almak için konum özelliğini kullanmak için Google Haritalar'a kaydolabilir veya işletmenizi hemen aramak için doğrudan arama özelliğini kullanabilirler.

Google Haritalar'a kaydolun ve işletmenizi web sitenize veya randevu sayfanıza yönlendirebilirsiniz. Örneğin bir sağlık kliniği için doğrudan Google Haritalar'daki randevu sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayede potansiyel hastalar mümkün olan en kısa sürede randevu alabilirler. Google Haritalar kaydının bir başka avantajı da insanların işletmenizle ilgili incelemelere ve görüşlere kolayca erişebilmesidir.

Harita kaydı nasıl yapılır ?Google Haritalar kayıtlarının bir başka avantajı da yakınlardaki iki eczaneyi düşünün. Yakın bir yerde eczane arayan kişiler, internetten eczaneyi arayarak işe başlarlar. Google, kendisine yakın olan ve harita kayıtları olan işletmeleri listeler. Yani eczane arayanlar haritadaki eczaneden alışverişe gidiyorlar. Bu durumda, Google aramalarında görünmeyen eczaneler potansiyel müşterileri kaçırır.

Potansiyel müşterilerinizin firmanızı tanıması ve kolayca iletişim kurabilmesi için bir harita kaydınız olmalıdır. Haritanızı belgelerken, müşterilerinizin iç mekân hakkında bilgi edinebilmesi için işletmenizin görüntülerini ekleyebilirsiniz. Google'ın hizmet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Google Haritalar'a kaydolmak için toplam yedi adım kaydettik. Doğru işletme kaydı ile markanızı arayan kullanıcılar, adresinizin Google Haritalar'da listelenmesinden yararlanabilir.

Harita Kaydı Hizmetleri

Harita kaydı nasıl yapılır Sizlere kaliteli bir hizmet deneyimi kapsamında harita kaydı hizmetleri sunmaktayız. Firmamızdan alacağınız harita kaydı hizmetleri oldukça potansiyelli bir oluşum ekseni altında gerçekleşen profesyonel ve sistematik hizmetler olarak sektörde ön plana çıkmaktadır. Sizlere her daim birinci sınıf kaliteli standartlarında hizmetler sunuyoruz. Böylelikle kusursuz bir hizmet deneyiminden yararlanmanız için bütün hizmetlerimizi sizlere sağlıyoruz. Firmamız sektörün en hızlı harita kaydını yapmaktadır.