IGTV Kanalınız Nasıl Daha Etkileyici Gözükür?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
IGTV Kanalınız Nasıl Daha Etkileyici Gözükür?
31/08/2018

Instagram’ın yeni video platformu olan IGTV’yi duyurmasının üzerinden bir hayli zaman geçti. İçerik oluşturucular Instagram’ın önceki bir dakikalık sınırı yerine artık videoları bir saat kadar uzun bir sürede IGTV’ye yükleyebilecek.

Henüz IGTV’nin Youtube gibi içerik oluşturuculara para kazandırma modeli olmamasına rağmen tüm ana içerik oluşturucular ve markalar uygulamanın yayınlandığı ilk hafta boyunca IGTV ile denemeler yapıp kullanmaya başladılar.

IGTV’de yayınlanan içerikler şu ana kadar heyecan verici değildi. Bazı içerik oluşturucular, Lele Pons gibi (Cooking With Lele) adlı programla harika bir iş çıkarttılar ancak istisnalar dışında çoğu içerik oluşturucu ya Instagram Hikayelerini yeniden yayınladı ya da IGTV’de korkunç görünen eski YouTube videolarını paylaştı.

Emin olun siz bundan daha iyisiniz, bu yüzden size IGTV kanalınızın harika görünmesine yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz

Sadece Instagram Hikayenizi Yayınlamayın

Bir Instagram Hikayesinin 24 saat sonra silinmesi gerekiyor. IGTV kanalınızda kaliteli videolar yayınlayın.

Dikey Video Çekin

Takipçilerinizle paylaşacağınız videolar dikey konumda çekilmiş olmalı. Bu çok daha keyifli bir izlenme olanağı sunacağından izlenme olanağınız artacaktır.

Mükemmel Videolar Oluşturun

Telefonunuzda çekilen düşük kaliteli videoları yüklemeyin. Bunu Instagram Hikayeleriniz için saklayın. Kanalınızın öne çıkmasını istiyorsanız çektiğiniz videolar gerçekten kaliteli ve mükemmel olmalı.

Kısa Tut

İzleyicilerin dikkatini 30 ya da 40 dakika boyunca tek bir yerde tutmak oldukça zor. Yani, bir usta görüntü yönetmeni değilseniz veya sarhoş edici bir kişiliğiniz yoksa video uzunluğunu iki ila beş dakika arasında tutun.

Bir Konsept Oluşturun

Bir konseptiniz varsa etkileşim devam eder. Bir sonraki bölümü görmek istedikleri için, kullanıcıların kanalınıza abone olma olasılığı fazlasıyla yüksek. Senaryolu şovlar, öğreticiler hatta bir oyun konsepti bile deneyebilirsiniz.

Bir Takvime Göre Hareket Edin 

İzleyicilerinizin her hafta belirli bir saatte IGTV videoları yayınlamaya başladığınızı ve programa bağlı kaldığınızdan emin olmasını sağlayın. Bunu bir televizyon programı olarak düşünün

Videonuzu Tease Edin

Son olarak, videonuzu tanıtmayı unutmayın. Instagram Hikayelerinizde küçük teaser klipler yapın ve takipçilerinize IGTV kanalınızda tam videoyu görebileceklerini söyleyin.