İki şey

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
İki şey
15/09/2018

İki soru var hayatımızı ve yaşamımızı belirleyen Hayattaki üzüntülerimiz den, boşluklarımızdan bizi koruyacak iki şey var: Sevgi ve işimiz yani mesleğimiz. Kimi insan düştüğü yerden kalkmak için işine kimi de aşka tutunur. Kişiyi ayakta tutan şeyleri araştırın en sonunda geleceğiniz son noktalar işte bu ikisidir. Tabii ikisi de tek başına yeterli değildir. Her ikisinin de hayatımızda düzenli olması gerekir. O yüzden iki sorumuz var. Birincisi "Ne iş yapıyorum, neyle meşgul oluyorum?" İkincisi ise "Kimi seviyorum?" Ne ile meşgul olduğun senin varlığının amacı oluyor yani yaptığın iş seni anlatmaya başlıyor bir süre sonra; çünkü en çok vakit geçirdiğin uğraşın o. Eğer o işi mesleğini seviyorsan her gün hayaller kurup kalkabilirsin yatağından ve tüm günü hayallerini gerçekleştirmek için yaşayabilirsin. Bütün  danışanlarıma söyledigim sey isteklerinizden arzularınız dan hayallerinizden vazgeçmeyin . En sevdiğiniz işi mesleği yapın. Zamanla daha da iyi yaptığını fark edip olayların içinde kendini kaybedip zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsin. Ama akşam olduğunda bugün de kendini çok iyi hissettiren uğraşlar işler yaptığın için şükredebilir kendini hem kendine hem de başkalarına beğendirebilmenin haklı gururunu yaşayabilirsin.

Kimi sevdiğin de aslında hayatının en önemli noktalarından birisidir. Konuşabildiğin, soruna cevap alabildiğin, hayatı birlikte keşfedebildiğin, yanına yoldaş olacak, sana kendini gösterebilecek en önemli kişidir. Kimi seçtiğin hayatının sınırlarını belirleyecek tıpkı senin de sınırlar belirlediğin gibi. 


Dikkat et hayatımız genel anlamda bu iki soruya verdiğimiz cevaplarla şekilleniyor. Ve hayatımızı şekillendirmek bizim elimizde..