Instagram Reklamları İle Büyük Sonuçlar

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Instagram Reklamları İle Büyük Sonuçlar
16/08/2018

Dünya’nın dört bir yanındaki işletmeler, müşterilere ulaşmanın ve onlarla etkileşim kurmanın en kolay ve en etkili yollarından biri olan Instagram reklamlarından yararlanmaktadırlar.

Geniş bir kitleye ulaşma ve onlarla etkileşime geçme fırsatı yakalamak için özellikle reklamlarında “Bizimle İletişime Geç!”, “Şimdi Alışveriş Yap!” gibi eylem düğmeleri ekleyerek potansiyel müşterileri web sitelerine yönlendirme imkanı sağlanarak büyük sonuçlar elde edilmektedir.

Bu Sonuçlar Nasıl Elde Ediliyormuş Buyurun Bakalım;

Kampanya Oluşturun;

Reklam kampanyaları oluştururken işletmenizin hedeflerine uygun olarak üç ana başlığa odaklanın. Bunlar; doğru hedef kitleye ulaşmak, hangi reklamın daha iyi çalıştığını anlamak için farklı reklam formatları denemek ve işletmesinin hikayesini temsil eden en uygun içeriği paylaşmak.

Doğru İnsanlara Ulaşma;

Reklam kampanyalarının ürünleri ve hizmetleriyle en çok ilgi duyabilecek kişilere ulaşılması gerekiyor. Bunun için Facebook’un Reklam Yöneticisi ara yüzü içindeki hedef kitlelerden yararlanarak şirket hedefleri doğrultusunda yeni bir potansiyel müşteri tabanı belirlenir. Sadece mevcut müşteri tabanının e-posta adreslerini yüklenir ve Instagram’ın kesin hedefleme anlayışı sayesinde benzer davranışlara ve niteliklere sahip yeni müşterilere reklamlarını gösterme imkânı sağlanmış olur.

Farklı Formatları Deneme;

Birden çok reklam amacı ile web sitesine trafik sağlamak için tıklama kampanyaları yayınlanır.

Reklamları Test Etme;

Instagram’ın reklam yöneticisi ara yüzü ile hangi içeriğin en fazla etkileşime girdiğini ve en çok satış yapan reklam öğesini kolayca test edebilmek.

Sonuçları Toplama;

Instagram reklamlarını kullanarak, Instagram’dan daha fazla etkileşim aldığınızı ve web sitelerine daha fazla trafik aldığınızı göreceksiniz. Reklam Yöneticisindeki gerçek zamanlı sonuçlar ile reklam kampanyasındaki her bir reklamı takip ederek müşterilerinize daha kolay ulaşacaksınız.

Sizler işletmeniz için Instagram reklamları ile hedef kitlenize doğrudan ulaşmak için bize ulaşın.