Instagram'da Spam Yemek

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Instagram'da Spam Yemek
25.12.2020

Güncel yaşantımızda en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından biri olan instagram da eğer bir işletme hesabına sahipseniz veya kişisel hesabınız varsa bazen spam yiyebilirsiniz. Hiç te lezzetli olmayan bu özellik sizi birkaç saat veya gün hatta aylar boyunca instagramsız bırakabilir.

Her sosyal medya uygulamasının kendine özgü kullanım kuralları vardır eğer bu kuralları aşarsanız onlarda uygulamayı kullanmanızı kısıtlar veya tamamen yasaklar peki bu hangi durumlarda gerçekleşir.

  • Diğer instagram hesaplarını durmadan rahatsız edici yorumlarda bulunma
  • Sürekli beğeni yapılması
  • Sürekli takipçi isteği atılması
  • Sürekli takip çıkarma
  • Normal yapılması gerekenden daha fazla paylaşım yapılması
  • Hesap olması gereken dışında kullanıldıysa.

 

İlk madde değindiğimiz durum eğer bir başka kullanıcının hesabında ki bir paylaşımda onu rahatsız edici uygunsuz bir yorumda bulunduysak veya bu uygunsuzluğu mesaj yolu ile ilettiysek instagram’da spam yeriz yani o kişi ile erişimimizi tamamen keser ve bir süre hesapta paylaşım ve benzeri normal bir işlem yapmanızı engeller.

Diğer 3 madde ise instagram algoritmaları artık o kadar sıkı bir denetime sahip ki en küçük insan dışı veya normal dışı bir hareket saptadığını düşündüğün de spam yemenize sebep oluyor. Art ardına istek göndermek, takipçi çıkarmak veya beğenmek normal bir hesap kullanımında ki sayısından fazla olduğunda bunun için kullanılan kaçak bir uygulama kullanıldığını düşünerek yine hesabınızda ki aktivasyonları kısıtlayabiliyor. 5’inci madde ise arka arkaya durmadan paylaşım yapıldığında yine uygulama denetleyicisi hesabın çalındığını veya başka bir durum olduğunu düşünerek kullanımı kısıtlıyor. Son madde ise örneğin bir vakıf hesabına sahipsiniz fakat ürün satışını gerçekleştiriyorsunuz burada da yine spam yiyorsunuz. Spam yememek için bunlara çok dikkat etmelisiniz. Oldu ki hesabınızda spam yediniz ne yapmalısınız?

Bir süre belirtilmişse bu süre zarfında tekrar dikkat çekici bir şey yapmayarak beklemelisiniz mümkünse paylaşım veya beğeni de yapmamalısınız. Bu süreçte hesapta yaptığınız aktivasyonları sıfıra indirerek ceza süresini kısaltabilirsiniz.