İNSTAGRAMDAN YENİ ÖZELLİK GELDİ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
İNSTAGRAMDAN YENİ ÖZELLİK GELDİ
27.05.2021

İnstagram paylaştığı yeni özellik ile çoğu kullanıcının stresini azaltacağa benziyor. Gelen yeni özellikte kullanıcıların beğeni sayılarını gizlemesine izin veriyor. Vereceğiniz izin ve yapacağınız onaylar ile beğeni sayınızı kolayca gizleyebileceksiniz. Bu en çokta reklam veren işletmelerin işine yarayacağa benziyor. Reklam çıkıldığında ulaşılan kişilerin beğenisi az diye ilgi göstermediği hesaplar bu stresten kurtulmuş olacak. İnstagramın 2019 tarihinde bir grup kullanıcı hesabı üzerinde yaptığı denemenin olumlu sonuçlarından sonra artık tüm kullanıcılarında bunu hayata geçiriyor.

Facebook’ ta aynı uygulamayı yakın zamanda hayata geçireceğini belirtti. Bu gidişle youtubedan da bu hamle gelirse şaşırmamalıyız.

İnstagramdaki bu özellik sayesinde kullanıcıların hem takip ettiği hesapların beğeni sayısını kapatma, hem de kendi paylaşımlarının altındaki beğeni sayısını kapatma seçeneğinin getirildiği duyuruldu. Böylelikle sosyal platformalarda kullanıcılarına daha iyi bir deneyimlemeyi hedefledikleri ortadadır. Bu adım ile gizlilik adına yeni bir hamle atmış olacaktır.

Bu özelliği instagram hesabınıza girdikten sonra, ayarlar > gizlilik > gönderiler sekmelerini devam ederek beğenmeler ve görüntüleme sayılarını gizle butonundan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.