Kurumsallıkta Güvenin Yeri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Kurumsallıkta Güvenin Yeri
17/11/2018

Neden insanlar kurumsal bir şirkette çalışmak ister?

Bu soruyu hiç kendinize sordunuz mu? Cevap basittir. Doğamız gereği güven bir ihtiyaçtır. Korku, kuşku ve çekinme duymadan inanma ve bağlanma duygusu. İnsanların kurumsal firmaları tercih etmesinin temel sebebi de budur. İş ilişkisi süreklilik ister ancak bu sürekliliğin devam etmesi çalışanın kendini güvende hissetmesi ile paralel şekilde ilerler. Kurumda verilen güven, büyük sermaye ve mesleki konfordur. Şu tabloya bakılırsa, Kurumsallık=Güven diyebiliriz.

Bu güveni sağlamak istiyorsanız;

Sistem Oluşturun: Bir sisteminiz olsun belli ilkeler ve kurallar etrafında yaratılmış tıkır tıkır işleyen, akıllıca kurulmuş, sistematik bağlantılar içerisine oturtturulmuş, yeniliklere açık güncellemelerden haberdar bir sistem.

Profesyonel Olun: İşinizi şansa bırakmayın, genelde yaver gitmeyecektir. Bir kurumda sözler değil de veriler konuşuluyorsa o firmanın kimliği kurumsaldır. Herhangi bir duygusallığa yer verilmeden somut şekilde değerlendirmede bulunulur. Sınırlar çerçevesinde mükemmel işler ortaya çıkarılır ve hataya yer yoktur. Bu aşamada katı olmak zorundasınız aksi takdirde profesyonel olamazsınız.

Tedbir Alın: Sadece var olan pazar payınızı korumak sizin daima var olacağınız anlamına gelmez. Bu noktada yapmanız gereken pazar payınızı yükseltmektir. İnovasyona yatırım yapmak, ürün ve hizmetlerinizin kalitesini yükseltmek, çeşitliliği artırmak, kendinizi güncellemek, gündeme uyum sağlamak işte kurumsallığınızın geleceği için alınması gereken tedbirler bunlar.

Kurumsallık size iş disiplini kazandırır. Bu disiplinde size başarı kazandırır.