Landing Page Nedir?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Landing Page Nedir?
26.03.2020

Landing Page, web sitelerinin arama motoru kampanyalarında ve sosyal mecra üzerinden yapmış oldukları çalışmalar ile gelen  ziyaretçilerini yönlendirdikleri özel olarak yapılmış sayfalardır. Birçok web uzmanının yaptığı en büyük hatalardan biri reklam kampanyası yaparken ana sayfayı baz alarak yapmasıdır. Oysa belli bir hedef doğrultusunda yapılan reklam çalışmalarında ziyaretçilerin dönüşümü daha çok arttırılmak için Landing Page kullanılır. Landing Page içerisinde ziyaretçilerin ilgisini seçecek teklifler ve değerli kampanyalar bulundurulur, böylece Landing Page hedeflediği yere ulaşmış olur.

Landing Page, genellikle satış amacı güden e-ticaret siteleri içerisinde görülmesine karşın hemen her tür web sitenin içerisinde bu tür bir sayfa görebilmek mümkündür. Örneğin herhangi bir kelime üzerinde Google AdWords ile bir reklam kampanyası girişiminde bulundunuz ve en gözde anahtar kelimeniz için iyi bir reklam bütçesi ayırarak reklam kampanyanızı başlattınız. Şimdi, bu vasıtayla web sitenize ulaşacak olan kişileri neden doğrudan ana sayfaya yönlendirerek onların sitenizi terk etmesine izin veresiniz ki? İşte bu aşamada Landing Page'ler devreye giriyor ve müşteriye asıl hedefi kolayca sunan web sayfaları potansiyel müşterilerin karşılarına getiriliyor.

Sonuç odaklı reklam kampanyası satışı hedeflediğinde daha çok satış yapıyor ve bunun sonucunda Landing Page ile yapılan reklamlar çoğu zaman ana sayfayla yapılan reklamlardan çok daha etkili şekilde yüksek oranlı geri dönüşüm gerçekleştiriyor. Landing page tam bir hardsell pazarlama diyebiliriz.