Profesyonel Web Sitesi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Profesyonel Web Sitesi
13/08/2018

Web sitesi çağın medyası olan Internet üzerin de yer alan size ait bir iletişim panosudur. Bilindiği üzere Internet, Radyo ve Televizyon gibi bir medya sayılmakta ve etkinliği açısından diğerlerinden ön plana çıkmaktadır. Bir web sitesi sayesinde, Firmanızın tanıtımını ya da Kendiniz ile ilgili bilgilerin sunulmasını çok daha büyük kitlelere (tüm dünyaya) en ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Web siteniz bir bakıma sizin vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret edenler firmanız ya da ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Profesyonel Bir Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

  1. Mesajı Net Olarak Vermelidir

Bir web sitesi tasarlamaya ya da düzenlemeye başlamadan önce mesajı oluşturmanız gerekiyor. Burada markanızın bilinirliğini kullanarak belirli bir amaç çerçevesinde ilerleyebilirsiniz. Tasarımı yaparken atacağınız her adım bu amaca hizmet edecek doğrultuda olmalıdır.

2. Dikkat Dağıtan Unsurların Sınırlandırılması Gerekir

Burada bahsedeceğimiz dikkat dağıtıcı unsurlar pop-up reklamlar, gereksiz görüntü veya bilgiler gibi web sitenin hizmet edeceği amaç dışında kalan herhangi bir şey olabilir. 

3. Seçenek Sayısı Azaltılmalıdır

Biz web sitesinde seçenekler ne kadar az ise ziyaretçilerin önemli alanlara gitmesi daha kolay oluyor. Rehberlik için tasarıma eklenen birkaç seçenek amaca hizmet edebiliyor. Bir başka yöntem olarak kullanıcılara birkaç adım geçmelerine gerek kalmadan doğrudan aradıkları marka, ürün ya da içeriği bulma imkânı sağlayabilirsiniz.

4. Renk Düzeni ve Mizanpaj Önemlidir

Minimal tasarımlarda da her tasarımda olduğu gibi sayfa ögelerinin vurgulanması önemli. Tasarımın minimal olması renklerin siyah beyaz ya da silik renkler olması anlamına gelmiyor. Aksine canlı renkler kullanıcıların ilgisini canlı tutmak açısından harika bir araç.

5.Sitemizde En Önemli Unsur İçerik

Site demek içerisinde yer alan bilgiler demektir. İçeriğiniz yok ise, kalitesiz, özensiz bir site olur ve buda size bir fayda sağlamaz. O nedenle içeriğimiz mutlaka özgün yani farklı olacak, yenileri eklenip, eskileri arada bir zamana uygun olarak güncellenecektir.

6.İçerikler Detaylı, Anlaşılır, Tekrar Özetleyici Olmalı
Yazdığınız bilgileri istekli, severek ve acele etmeden yazmalısınız. Bu yolu izlediğiniz takdirde ortaya daha kaliteli ve düzenli işler çıkacaktır. Sitenize giren birinin edinmek istediği bilgileri detaylıca edinmesi anlaması ilk koşuldur.

7.Aldatıcı Yöntemlerden Kaçının
ünlülerin ve trend konuların üzerinden bir çok aldatma yapılabiliyor olayla alakalı bir başlık ile arama motorunda ilk sıraya taşıdığımız video tıkanarak izlenmesi artırabiliyor fakat içerikte konuyla alakasız video çıkınca sonu beklenmeden kızılarak kapatılıyor.

8.Sitenizi Mobil Cihazlara Uyumlu Hale Getirin
Sokakta, otobüste, trende, vapurda insanların ellerinde akıllı telefon ve tabletler ile sürekli internette gezinmekte olup, onlardan biride sizin sitenizde olup, sitenizi mobil cihazlara uyumlu hale getirmek o arkadaşlarında daha iyi bir ziyaret deneyimi sunacaktır.

Yukarda bir web sitesi tasarlanırken dikkat edilmesi gereken noktalara değindim. Web sitesi oluşturmak uzun süren ve teknik bilgi isteyen zor bir iştir. Hele ki iyi bir Web sitesi oldukça zordur. Ama profesyonel bir Web sitesine sahip olmak sizin elinizde. Ajansımıza bekleriz.