Reklam Zaman Planlaması

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Reklam Zaman Planlaması
17/08/2018

Zamanlama hem Google kullanıcıları hem de reklam veren firmalar için her şeydir.

Buyurun bu konuyu biraz konuşalım ve tavsiyeler verelim sizlere…

Reklamlarınızı Planlamak için Ön Hazırlık Yapın;

Gün içinde reklamlarınızın ne zaman gösterileceğini reklam zaman planlaması özelliği ile kontrol edebilirsiniz. Eğer özel bir reklam zaman planlaması oluşturmazsanız AdWords otomatik olarak sizin için reklamlarınızı haftanın yedi günü ve günün her saatinde yayınlayacaktır. Uzun süredir Google’da reklam veriyorsanız elinizde reklam zaman planlaması geliştirebilmek için yeterli veri var demektir. Bu sayede işletmenizin en çok arandığı saatleri belirleyerek maliyetinizi en aza indirip, dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Reklamlarınızın Ne Zaman Gösterileceğini Kontrol Edin;

Uzun bir süredir reklam veriyor olmak, her gün ve her saat için reklamlarınızın performanslarını ve dönüşüm değerlerini izleyebilmenize olanak sağlar. Özel bir reklam zaman planlaması oluşturmanın en önemli adımı reklamlarınızın geçmiş verilerinizi analiz etmektir. Reklamlarınız günün belirli saatlerinde ve haftanın belirli günlerinde ve farklı coğrafi konumlarda daha iyi performans gösterebilir. Bütçe, reklam metni, anahtar kelimeler ve en önemlisi coğrafi hedefleme ayarları değiştiği için, istatistiklerin kampanyalarda farklı olabileceğini unutmayın.

Reklamlarınız için En Uygun Zamanı Belirleyin;

Bir reklam kampanyası yürütürken anahtar kelimelerinizi, gösterim ve tıklama sayınızı, dönüşüm oranlarınızı incelemeniz gerekmektedir. Geçmiş verileri analiz etme esnasında bu verileri günün farklı saatlerinde ve daha sonra farklı günler için analiz etmeyi deneyin. Bu incelemeler, kampanyanızın belirli günlerde ve belirli saatlerde daha iyi ya da daha kötü performans gösterdiği zamanları belirlemenize olanak sağlayacaktır. Örneğin; hizmet veya ürünleriniz en çok pazar günleri öğle saatleri arasında daha çok arandığını tespit ederseniz, pazar günleri ve öğle saatleri için tekliflerinizi yükselterek daha çok dönüşüm almayı hedefleyebilirsiniz.

Kampanyanızı Düzenli Olarak Analiz Edin;

Kampanyalarınızın verilerini düzenli olarak analiz etmeniz hangi günlerde, saatlerde ve coğrafi yerlerden arandığınızı görebilmeniz açısından önemlidir. Bu analizler sonucunda bütçe ve tekliflerinizi iyileştirerek reklamlarınızın verimini arttırabilirsiniz. Belirli bir zaman planlaması oluşturarak, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenme olasılığı daha yüksek olan kişilere erişebilir ve bütçenizi daha etkili kullanarak reklamlarınızın performansını üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Ted Ajans alanında uzman ekibiyle edindiği bilgi ve tecrübe ile firmanızın reklam planlamasını en iyi şekilde yapmak için var.

İletişim: 0553 467 0 833 - 0506 096 0 833 – 0553 047 0 833 – 0553 048 0 833 – 0388 213 0 833