Seçim Döneminde Sosyal Medya Yönetimi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Seçim Döneminde Sosyal Medya Yönetimi
11/01/2019

 

Seçimlerin yaklaşması ile gündem de oldukça hareketlendi. Bu dönemde kıyasıya rekabet sürerken stratejik olarak öne geçme yarışı da bir hayli hızlandı.

Dünyanın teknoloji noktasında gelişmesi ve sürekli güncellenmesi beraberinde yaygın sosyal medyayı getirdi. Sosyal medya kullanımı algı oluşturma, ulaşabilirliği arttırma, insanları tatmin etme ve ben buradayım demenin en etkili yolu. Peki değerli siyasetçilerimiz etkin bir sosyal medya kullanımında nasıl bir yol izlemelidir.

  1. Profesyonel Bir Sosyal Medya Ajansı

İlk olarak her şeyin profesyonel ilerlemesi için, sosyal medya alanında uzmanlığını kanıtlamış profesyonel bir ekiple işlerin sistemli işlediği creative bir sosyal medya ajansı ile el sıkışmak olacaktır. Sosyal medya insanların gününün yaklaşık 6 saatini geçirdiği bir platform. Eğer ki bu platform iyi değerlendirilse birçok avantaj sunacaktır. Bu avantajları iyi değerlendirenler, bu yarışta rakiplerinden bir adım öne çıkacaktır.

  1. Sistematik Akış ve içerik Güncellemesi

Sosyal medya sürekli ilgi, etkileşim ve güncelleme bekleyen bir platformdur. Yeni içerikler eklenmeli, akış daima canlı kalmalıdır. Aksi takdirde etkinliğiniz düşer ve buna paralel beğenme, tıklanma da düşer.Güncellemelerden haberdar olmalı ve yeni içeriklerle ilgili paylaşımda bulunmalısınız.

  1. Doğru Strateji Ve Doğru Hamle

İçerik paylaşımlarımızdan etki alabilmek için insanları ne çok sıkmalı ne de kendimizi unutturmalıyız. Yapılan araştırmalara göre günde ortalama 2 gönderi paylaşımı etkileşim açısından ideal rakam. Video paylaşımların süresi 15 sn ile 20 sn arasında olması ve kurumsallıktan bir tık dışarı çıkarak daha samimi viral paylaşımların daha çok dikkat çektiği saptanmıştır.

 

Seçim sürecinde ki bu 3 yol sizi başarıya götürecektir. Sosyal medya gibi bir gücü bu süreçte göz ardı etmek size çok şey kaybettirir. Seçmenlerinize sosyal medya üzerinden daha kolay ulaşabilirsiniz. Ve gündem de kalabilirsiniz.