SEO ' nun Size Kazandıracakları

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
SEO ' nun Size Kazandıracakları
22/08/2018

SEO Nedir?
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.
SEO aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir.
Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesi için sürekli geliştirmeler yapma sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırabilir daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.


SEO Neden Gereklidir;

– Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
– Ziyaretçi sayısını arttırmak
– Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
– Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
– Marka bilinirliğini yükseltmek
– Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
– Reklam performansınızı yükseltmek
SEO bir reklam stratejisi olduğunu düşünürsek, açılan yeni bir mağaza nasıl ki reklama ihtiyaç duyuyor ise internet siteleri de SEO çalışmasına ihtiyaç duymaktadır.

Yeni yayına girmiş/girecek bir web sitesinin, SEO’da ilk 50 sıralama içinde yer alınabilmesi için işte önerilerimiz;
•    Web sitesi alan adının (domain) 5 senelik alınması.
•    Web sitesi alan adının (domain) Whois bilgileri açık olması.
•    Web sunucu (web server) CDN (Content distribution network) özelliğine sahip olması.
•    Web sitesinin en az 128 Bit SSL sertifikasına sahip olması.
•    Web sitesinin Google Search Console eski adıyla Google Web Master Tools kaydı tamamlanması. (eğer SSL sertifikası alındıysa web siteniz https://www.example.com olarak kayıt yapılması gerekir, aksi taktirde iki adet www. example.com ve http://www.example.com olarak kayıt edilmesi tercih edilir)
•    Web sitesinin Google Analytics hesabının oluşturulması ve ihtiyaca göre özel raporlar kurulması. (Örnek: Organik trafikten gelen satışlar)
Anahtar Kelimeler SEO İçin Neden Önemlidir?
•    Anahtar kelimeler, SEO stratejiniz için olmazsa olmazdır. Bu yüzden, analitik bir yaklaşım kullanmalısınız. Öncelikle, potansiyel ziyaretçinizi düşünün. Ne tür bir arama yapıyor, ne istiyor? Sayfanızı yüzlerce farklı terim için optimize edemezsiniz. İşte bu yüzden çok spesifik sorguları tercih etmeli ve neyi optimize ettiğimize karar vermemiz gerekmektedir. 
SEO ‘ nun size Kazandıracakları
Perspektif (Küresel / Bölgesel)
Hedef kitleniz için anahtar kelimeler veya ifadeler seçerken, arama motoru optimizasyonu; küresel ve bölgesel olarak tam anlamıyla sunduğunuz şeye ihtiyacı olanların sizi ve şirketinizi bulmalarını sağlar. Arama Motoru Optimizasyonu’nun yerel ve
küresel bütün potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen kuruluşlar için birçok faydası vardır. Kendi tercih ettiğiniz hedef müşteriye ulaşabilirsiniz.
Hedeflenen Ziyaret
Arama motoru optimizasyonu hedef anahtar kelime(ler) veya ifade ile sitenizi ziyaret eden ziyaretçi sayısını arttırabilir. Bu ziyaretçileri potansiyel müşteri haline getirmek arama motoru optimizasyonunun hünerlerinden biridir. Arama motoru optimizasyonu, internet siteniz aracılığıyla hedeflenen site ziyareti arttıran en değerli unsurdur. Esasen daha fazla ziyaret hedeflemek, daha fazla satış anlamına gelir.
Görülebilirliği Arttırmak
İnternet sitesiniz optimize olduğunda, arama motorlarında görülebilirliği artacaktır. Daha fazla insan internet sitenizi ziyaret edecek ve ürünleriniz / hizmetleriniz daha fazla uluslararası tanınırlık kazanacaktır.
Yüksek Yatırım Getirisi
Etkili bir arama motoru optimizasyonu , şirketiniz için diğer herhangi bir pazarlama türünden daha fazla yatırım getirisi sağlayabilir. Böylece; bu durum satış hacminizi arttıracak ve kar getirecektir.
Uzun vadeli konumlandırma
Bir internet sitesi, arama motoru optimizasyonu aracılığıyla bir konum elde ettiğinde, PPC (Tıklama Başına Ödeme)’nin aksine uzun süre orada kalır. Arama motoru optimizasyonu daha ucuzdur ve diğer herhangi bir arama motoru piyasa stratejisinden
daha uzun süreli bir çözümdür.
Uygun maliyetli
Arama motoru optimizasyonunun en büyük faydalarından biri de uygun maliyetli olması ve internet sitenizin en üst verimlilikte gösterilmesi için en az para gerektirmesidir.
Esneklik
Arama motoru optimizasyonu ile kendi seçtiğiniz kitleye ulaşmanız mümkündür. Kendi tercihinize göre ihtiyaçları ve gereklilikleri karşılamak için kurumsal strateji doğrultusunda iş alabilirsiniz.
Ölçülebilir sonuçlar
Arama motorlarının raporlarını konumlandırarak, ziyaretçileri değiştirerek ve bu gibi diğer faktörlerle arama motoru optimizasyonunun sonuçlarının sayısını belirlemek arama motoru optimizasyonunun benzeri olmayan bir niteliğidir.

Iyi olmak istiyorsak her şeyi iyi planlamak ve eksiksiz faaliyete geçirmek gerekir. İnternetin

Varlığına bu kadar alışmış ve bütün yaşamımızı ona bağlamışken tabi ki de  onsuz bir is düşünemeyiz. Insanların aradığı olmak zor değil. Özellikle bizim ajansımızda bu çok kolay . Tüm hedeflerinize bizim ajansımızda   ulaşabilirsiniz.