Seo Uzmanı Ne İş Yapar

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Seo Uzmanı Ne İş Yapar
04.10.2021

Seo diğer adıyla arama motoru optimizasyonu web sitelerinin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda görünmesini ve kullanıcıların rahat erişebilmesini sağlayan bir sistemdir. Seo uzmanı dediğimizde web sitesinin ziyaretçi sayının artması ve arama motorlarında üst sıralarda görünmesi için bazı taktikler belirler, çalışmalar yapar. Özellikle e-ticaret firmalarının yaptığı Seo çalışmaları site trafiği için çok önemlidir.

Seo uzmanı Görevleri Nelerdir?

  • Seo uzmanı her şeyden önce sitenin ulaşılabilir olmasını sağlar.
  • Rakiplerinin reklam linklerini araştırır ve kendini geliştirir.
  • Arama terimlerini, en çok sorgulama yapılan kelimeleri yakından takip eder.
  • Pazarlama stratejileri belirler ve firmanın öne çıkmasını sağlar.
  • Çevrimiçi reklamcılık için sponsor bulur
  • Web sitesi içeriklerinin oluşturulmasını sağlar ve içeriği devamlı kullanıcı ihtiyaçlarına göre geliştirir.
  • Web sitelerinin daha kolay ve anlaşılır olmasını sağlar.
  • Site dışından gelen linkler ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar gibi çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlar.

Site İçi Ve Site Dışı Seo Nedir?

Site içi seo kendi web siteniz üzerinden yaptığınız arama motoruna uyumluluk ve geliştirme çalışmasıdır. Site içi seo yaparken, öncelikle sitenin hızını düşüren öğeler kaldırılmalı, meta açıklanmaları doğru kurgulanmalıdır. Site içi yönlendirme linklerini kesinlikle unutmayın ve görsel optimizasyona dikkat edin. URL yapınız mutlaka anlamlı ve kolay yazılabilir kelimelerden oluşsun. Sayfa başlık ve alt başlıkları doğru düzenleyin. Site dışı seo ise kendi web siteniz haricinde yaptığınız çalışmalardır.

Sosyal ağlarda paylaşımlar yapma, konuk yazarların yazı ve makalelerini yayınlama, insanların sayfanızda daha fazla vakit geçirmesini sağlama site dışı seo adımlarından sadece bazılarıdır. Unutmayın ki iyi bir seo firması hem web sayfanızı öne çıkaracak hem de daha çok kazanmanızı sağlayacaktır.

Türkiye’de çok sayıda bulunan seo firmaları müşterilerine farklı ve hızlı çözümler sunmaktadır. Başarılı firmaların yer aldığı bu platformda doğru seçim ile sizde kazanabilirsiniz. Etkili ve kaliteli hizmet için sayfamızı buradan ziyaret edebilirsiniz.