Tik Tok’ta Neler Oluyor?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Tik Tok’ta Neler Oluyor?
24.05.2021

Dünya da ve ülkemizde en çok eleştirilen platform hangisi diye sorsam; ilk başta verilen cevap çoğunlukla Tik Tok oluyor. Bunca eleştiriye rağmen aynı zamanda indirilme ve izlenme rekorunun da Tik Tok’ta olması çok ilginç değil mi?

Son tahmini rakamlara göre; dünyada 2 milyar Türkiye’de ise 30 milyon üstü kullanıcıya sahip bu mecra; her geçen gün daha çok kullanıcıya erişmekte ve getirdiği yeniliklerle sürekli kendini canlı tutmaktadır. Fenomenleri, filtreleri ve başlattığı akımlarla her geçen gün insanlarında ve bununla beraber markalarında ilgisini iyiden iyiye çekmeye devam ediyor. Hatta öyle bir hal aldı ki bazı markalar reklam bütçelerinin büyük bir kısmını bu platforma yatırmaktan çekinmiyor.  Tıpkı Facebook gibi bu mecrada business kurulum yapılıyor ve reklam çalışmaları ilerleyebiliyor, bu sayede web site trafiği artırılıyor, online satış yapılıyor hatta uygulamalarınız varsa indirebiliyorlar.

Programı indirip kullanmaya başladığımda gerçekten şaşkınlık yaşadığımı inkar edemem.. Ucu bucağı olmayan bir video akışları var ki sormayın. Bitmiyor! 60 saniyelik videolarla kullanıcıyı kendinde tutabiliyor. Zaman diye bir kavram ciddi anlamda kalmıyor. Giren gerçekten çıkamıyor bu platformdan..

Birçok uzman doktorlarımızda gençlerimizi ve çocuklarımızı bu platformdan uzak tutmak için bangır bangır bağıradursun kartopu gibi çoğalmaya ve yaygınlaşmaya başlıyor.

Ben de kesinlikle çocuklarımızın ve gençlerimizin bu mecradan uzak tutulması kanatindeyim. Zaman artık günümüzde değerli bir kavram ve bu mecralarda harcamak gerçekten üzücü..