Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpucular

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Web Sitenizin Trafiğini Arttırmak İçin İpucular
25/08/2018

Daha önceki yazılarımda iyi bir Web sitesinin nasıl olması gerektiği, nelere dikkat edilmesi gerekli, firmanıza neler kazandırdığı, markalaşma sürecindeki önemine değindim . Şimdi ise Web Sitenizde ki trafiği basil artırabiliriz etkileşimi çoğaltabiliriz ona bakalım ;
Kurumsal kimliğiniz ile internette öne çıkmayı başarırsanız bu size tek yönlü yani alanınız ile ilgili satış yada avantaj sağlayacaktır. Her diam internet size çok yönlü avantajın kapılarını açacak olan anahtardır. Yani web sitesi size yolu gösterirken internet üzerinde doğru işlevler size internetin kapılarını sonuna kadar açacağı anlamına gelir. Bunu kısaca özetlemek gerekir ise; kurumsal kimliği olan bir web sitesi yaptınız/ yaptırdınız. Kısa zamanda üst sıralara çıkmayı başarıp çalışma yaptığınız alan ile ilgili iki kat kazanç elde ettiniz. Bunun dışında da internette üst sıralara çıkmayı başardığınız için marka değeri açısından da ön plana çıkmayı başaracaksınız. Başarı istiyorsanız mutlaka kurumsallığa önem verin. Bu sayede ürün veya hizmetlerinizi doğru noktalara ulaştırabilirsiniz.

1. E-posta İmzası
 
Web sitesi ve blog sahipleri çoğu zaman sadece eposta imzalarına basitçe bir link eklemek yoluyla ne kadar çok web sitesi trafiği elde ettiklerine şaşırmaktadırlar. Büyük eposta servislerinin (gmail, hotmail gibi) hepsi eposta mesajlarınızın sonunda görünen imza kısmını özelleştirebilme imkanı sunar. Nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Google’a “___ email imza oluşturma” yazıp arayın (boşluğa kendi kullandığınız eposta servisinin adını yazın).
 

 
2. Email Listesi
 
Tüm kontak listenize eposta göndererek web sitenizi ziyaret etmelerini isteyin. Ya da daha iyisi, onlara arkadaşınız, aileniz, akrabalarınız olmaları sebebiyle sunduğunuz özel bir teklif yapın. SPAM yapmayın; sadece size eposta adreslerini veren kişilere mesaj gönderin. Ve sürekli ürün ve hizmetlerinden bahseden rahatsız edici satıcılar gibi olmayın. Doğal olun.
 
3. Sosyal Medya
 
İnsanları web sitenizde ve blogunuzda yaptığınız değişiklik ve yeniliklerden haberdar etmek üzere Facebook, Twitter ve LinkedIn’den faydalanın. Bu arada herkesin “bunun bana ne faydası var?” zihniyetini taşıdığını unutmayın. Sitenizi ziyaret etmenin onlara ne faydası olacağını kısaca anlatıverin. Uygun paylaşımlarla sosyal medyadan web sitenize ne kadar çok trafik çektiğinize şaşırabilirsiniz.
 
4. Başkalarından Faydalanın
 
Web sitesi olan bir arkadaşınız mı var? Peki ya email listesi geniş olan bir arkadaş? Harika! Web sitesinde ziyaretçilerine ya da email listesindeki kişi listesine web sitenizden bahsetmesi (veya sitesinden sizin sitenize bir link vermesi) için ona bir yemek ısmarlamaya ne dersiniz? Yine hatırlatmalıyım ki ne siz spam yapın, ne de onların sizin için spam yapmasına izin verin. Tek istediğiniz dostane bir paylaşım olmalı.
 
5. İyi Bir Misafir Olun
 
Bildiğiniz, bulduğunuz bloggerlara, onların blogları için konuk makalesi yazmayı teklif edin. Başkalarını bloglarında konuk yazar olarak ağırlamak ve konuk makalesi yazdırmak her blogger için kolay değildir. İnsanlar seçici olabilirler. İşte size kendinizi konuk yazar olarak kabul ettirmek için ipuçları:
 
•    İlgili konu – Sizin blogunuzun içeriği ya da onlara yazmayı teklif ettiğiniz makale konusu, onların içeriğiyle alakalı olmalı.
•    Satmayın – Konuk makalenizi hemen reklam ve satış amacıyla kullanmayın. Sadece web sitenize trafik çekmek için yazıyorsunuz, unutmayın. Konuk olduğunuz blogun okur kitlesine hitap etmeye ve komşu bloggerı bu yolla memnun etmeye bakın. Sonunda sitenize bir link verdiğiniz “biyonuz (yazar hakkında kutusu)” ile web sitenize trafik çekeceksiniz zaten.
•    İyiliği geri döndürün – Siz de kendi kitlenizi komşu blog arkadaşınıza açın. Okur kitlenize onların bloglarını, ürün / hizmetlerini sunmayı teklif edin.
 
6. Tıklama Başına Ödeme (Pay Per Click – PPC)
 
Tıklama Başına Ödeme ile sadece reklamlarınıza birisi tıkladığı ve sitenize gittiği zaman ödeme yaparsınız. PPC yani tıklama başına ödeme türü verdiğiniz reklamlar haliyle biraz para harcadığınızdan web sitenize trafik çekmek için en etkili yöntemlerden birisidir. Etkili olmasının sebebi de dediğim gibi sadece web sitenizin ana sayfasından veya bir başka sayfasından sonlanan bir trafik için ödeme yapmanızdır.
 Sonuç olarak;
Yukarıdaki tavsiyelerimize uyarsanız sizin de web site trafiğiniz oldukça yoğun olacaktır.  Biz bu tavsiyeleri uyguluyoruz ve bu yüzden de tasarladığımız bütün siteler mükemmel .