Yaratıcılığınızı Yitirmeyin

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Yaratıcılığınızı Yitirmeyin
22/12/2018

 

Neden bu sektördeyiz? Peki bu sektörde var olmamızı sağlayan yetilerimizi yitirmek üzereysek işte o zaman durum sıkıntılı. Size bu konuda iki ayrı noktadan bahsedeceğim. Bu noktaları dikkatle okuyalım ve düşünelim. Belki de şuanda sizde yaratıcılığınızı yitiriyorsunuz. Bunun farkında dahi değilsiniz. O zaman alarmımız çaldı uyanma vakti.

İlk olarak “ ARA VERİN” sizi yoran,  strese sokan, hayal gününüzü yitirmenize yol açan, sizi sürekli aşağıya çeken, motivasyonunuzu düşüren,  sizi üzen şeylere ara verin. Sizi aşağıya çeken insanlardan yavaşça uzaklaşın. Ve bir daha asla arkanıza bakmayın. Eğer bu sektörde var olmak istiyorsanız arkanızı dönmesini bileceksiniz. Sizi var eden yetenekleriniz. Yetenekleriniz yitip gittikten sonra çok uyumlu olmuşsunuz, sevilmişsiniz zerre önemi yok. Sizi var eden şeylerinizden vazgeçmeyin. Sizi zengin kılan düşüncelerinizdir.

İkinci olarak “HARAKET EDİN” durağan olan hiçbir şey size başarı getirmez. Düşünün ve harekete geçin. Düşle ve yap. Hemen şimdi. Bir sonraki adımı düşünmek senin düşünce yapını kısıtlar, yapma bunu. En büyük hata budur. Sakın düşmeyin. Hayal gücünüzü kısıtlamak zamanla sizi terk etmesine yol açar. Hayal gücünüz sizi terk ederse, sektörde terk eder. Creative olmak zorundasınız. Gezebilirsiniz, yeni yerler keşfetmek, farklı kültürler ile iç içe olmak, yolculuklara çıkmak hayal gücünüzü beslemenin en konforlu yoludur. Bunun tadını çıkarın.

Bu iki altın kural rehberimiz oluyor aslında. Yaratıcılığımızı besleyelim. Yaratıcılık bir oburdur ve açtır ona ne verirseniz siler süpürür ve asla doymaz. Bu yetenek herkese verilmiyor arkadaşlar değerinizi bilin. Ve yitirmeyin. Sevgi ile kalın.