info@tedajans.com
Kurumsal kimlik tasarımı Logo tasarımı Vektörel çizimler 3D çizimler

Grafik Tasarım

Tasarımlarımızla Daha Fazlasını Yapın! Markanız bizimle şekilleniyor…
Tasarım sadece gördüğünüz ve hissettiğiniz şey değildir.

ReferanslarımızTeklif isteyin
Adobe illustrator
Adobe Photoshop
adobe indesign
CorelDRAW

Tasarım bir düşünce biçimidir.

Bir amaç doğrultusunda hareket eden ve sahip oldukları zevkle kültürü zenginleştirmeye çalışan markalarla çalışıyoruz.

İlham Veren Fikirler Üretiyoruz.
Yeni fikirler için profesyoneller ile çalışıyoruz.
Hayal edilebilirse, inşa edebiliriz.
Tasarım hayal etme ile başlar. Ve biz işi çok iyi yapıyoruz

Grafik Tasarımda Profesyonel Ajans

Grafik tasarım, Markanız için en etkili pazarlama ve tanıtım yöntemlerine mi ihtiyacınız var? Ted Innovation grafik tasarım noktasında profesyonel desteği ile sizlere bu alanda hizmet sunuyor. Kaliteli görsel etkiyi elde etmek için yapmanız gereken ise sadece bizimle iletişime geçmek!

Markanızın farkını ortaya koymak ve yaratıcı gücün sınırlarını zorlamak adına gerçekleştirilen tüm çalışmalarda farklı olduğunuzu tüm dünyaya gösterebilme şansını elde edeceksiniz.

Birlikte adım adım grafik tasarım evrelerini inceleyelim ve sizler de bu doğrultuda bizimle gerçekleştireceğiniz çalışmada bilgi ve özveri unsurlarını tanıyın istiyoruz. Hazırsanız başlayalım;

Bir iletiyi yazılı veya görsel yoluyla, belirlenen bir hedef kitleye ulaştırmak için yapılan, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak tasarlanan afiş, ilan tahtası, dergi, logo, kitap, film tasarımı, animasyon gibi yaratıcılık gerektiren tasarımlar grafik tasarım alanında yer alır.

Grafik tasarım kendi bünyesinde, denge, vurgulama, karşıtlık, hizalama, hareket, oran, tekrarlama, yakınlık ve birlik gibi belirli sanatsal ölçütleri bulunmaktadır. Tasarım yapılırken bu grafik tasarım öğelerine dikkat edilerek oluşturulmalıdır.

Grafik tasarımı, yeteneğin, hayal gücü ile birleşerek düşünce, fikir veya iletilmesi istenen mesajın, teknoloji yardımıyla sergilenme sanatıdır. Dijital çözümlerin arasında oldukça geniş bir yer kaplayan grafik tasarım ile tüm projelerde etkili bir sunum elde edilebilmektedir.

İçeriğin en önemli olduğu dijital devirlerden birini yaşıyoruz, bu yüzden görselden, yazıya her alanda ince işlenmiş içeriklere ihtiyacımız var.

Grafik tasarım kurumsal kimlik inşasından sosyal medya yönetimi için hazırlanacak postlara ve kreatife çalışmalara kadar birçok alanda kendine yer edinmiş bir dijital unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elbette grafik tasarımın gücünü arkamıza alırken bunu da profesyonel bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Bu doğrultuda Ted Innovation sizlere hizmet vermekten ve destek sağlamaktan onur duymaktadır.

Profesyonel kişiler tarafından grafik tasarım yaptırmak istiyorsanız, Ted Ajans sizler için kapsamlı bir hizmet alanı ve etkili çözümler üretmek için çalışıyor mutlaka bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Neden Grafik Tasarım Desteği Almalısınız?

Grafik tasarımın genel amacı belirli bir mesajı iletmektir. Hayal gücünüze bağlı olarak aklınızda oluşan fikirleri tasarlayabilmenizi, dijital veya yazılı ortama aktarabilmenizi sağlar. Grafik tasarımın amacı, doğru mesajı, doğru hedef kitleye, doğru şekilde ulaştırmaktır.

Sistematik ve yaratıcı bir plan dâhilinde, semboller ve sözcüklerin kullanılmasıyla beraber belirli hedeflere ulaşmayı ve de bir sorunu çözmeyi hedefler. Görsel iletişim ve çeşitli grafik araçlarını kullanarak fikir ve kavramların estetik bir şekilde ifade edilmesini sağlar.

Hedef kitleye ulaşmanın ve doğru mesajı vermenin en etkili yollarından biridir. Çünkü insanlar gördükleri karelerin yüzde seksenlik bir kısmını hafızalarında barındırır ve unutmazlar. Bu da etkili bir reklam ve bilinirlik kampanyası için hedeflenen başarıyı getirecektir.

Ted Ajans olarak anlatılmak istenen mesajı doğru şekilde yansıtmak, içeriğin konuya, hedef kitleye, ürün ya da hizmete uygun olmasını sağlamaktayız.

Grafik Tasarımcısı Neler Yapmakla Sorumludur?

 1. İlgili konuyla alakalı bir ana tema ve kavramını hazırlar.
 2. Konunun getirmiş olduğu kavramlara uygun olan görsel düzenlemeleri hazırlar.
 3. Tasarımı gerçekleştireceği konu ile ilgili gereken bilgileri toplar ve müşterilerine geri dönüş sağlar.
 4. Gerek duyulduğunda film ve fotoğraf çekimlerinde, uygulama içerisindeki estetik düzenlemeleri yapar veya kontrol işini üstlenir.
 5. Düzenlenecek ya da basılacak televizyon ve internet kanallarında yayınlanacak malzemenin tasarım aşamasından yayım ya da basım aşamasına kadar uzanan tasarım sürecini takip eder, denetler ve bir sonuca bağlar.

Ted Ajans’ın tasarım ekibi tüm bu sorumlulukların bilincinde çalışmalar gerçekleştirmektedir. Planlama ve proje aşamasının her adımında dakik ve özverili bir ilerleyiş sağlayan ekibimiz sayesinde sizler de etkili tasarımını gücünü deneyimleyebileceksiniz.

Uzman Grafik Tasarımcılarının Sahip Olduğu Nitelikler

Ted Ajans’ın grafik biriminde çalışan profesyonel tasarımcılar; şekil ve mekân ilişkisini görebilir, renkleri algılayabilir, hayal gücü geniş olup tasarımlarını çizgi yolu ile gösterebilir, sanatsal alanlarla alakalı, teknolojiyi yakından takıp eden, yeniliklere açık kişilerdir. Bu yüzden en iyiye odaklı çalışmalar Ted Ajans bünyesinde gerçekleştirilir.

Grafik tasarım alanında çalışan ekip arkadaşlarımız; ajansta bilgisayarla veya çizim masası üzerinde ve film ya da fotoğraf stüdyolarında çalışırlar. Proje için gerekli olan aksiyon modeli bazen masa başı, bazen de sahanın kendisi olabilmektedir.

Uygun koşul hangisi ise çalışmalar o alanda ve mekânda gerçekleştirilir. Grafik Tasarım mesleğini yapacak olan kişilerin sahip olması gerekli önemli nitelikler şu şekildedir;

 • Tutarlılık
 • Yaratıcılık
 • Problem çözebilme
 • Her zaman öğrenme
 • Eleştiri yapabilme
 • Sabır

Ted Ajans’ta tam da bu donanımlara sahip ekip arkadaşları ile çalışmalar sürdürüyoruz.

Grafik Tasarımın Öğeleri Hakkında Bilgiler

Fotoğraf tabanlı, illüstrasyon, sembol ve logolar kullanılarak üretilen grafik tasarım, metin esaslı tasarımlar veya her iki yöntemin birleşimini içeren görüntü tabanlı tasarımlar kullanılarak üretilebilir.

Bu tasarımlar logo, broşür, katalog, kartvizit, poster, el ilanı, ambalaj, dijital reklamlar, dış mekân reklamları, sunum materyalleri, basılı medya reklamları gibi pek çok konu grafik tasarımının alanına girmektir.

Bir markanın tüm bu alanlarda variyet göstermesi hem müşteri güveni kazanması hem de marka yolunda iyi bir statü elde etmesi için önemlidir. Grafik tasarımındaki olmazsa olmaz öneme sahip unsurlar aşağıda yer almaktadır;

 • Metin: Metin biçimi, bir iletiyi tek metinden bir sanat eserine dönüştürebilir. Hizalamalar, boyutlar, boşluk ve renklerle birleştirilmiş farklı yazı tipleri, iletişim kurduğunuz noktaya güç katar. Böylece yazınsal ifadeniz i doğru yapabilirsiniz.
 • Çizgiler: Düz, dalgalı, kalın, kavisli, ince çizgiler göz önünde bulundurulduğunda, olanaklar sınırsızdır. Çizgiler, tasarımcıların bir alanı boşluk veya bir düzende ayırmasını sağlar. Görsel hafızayı çizgiler ile tetikleyebilir ve karakteristik çizgiler kullanabilirsiniz.
 • Renk: Bir tasarımın en önemli öğelerinden biri renktir. Tasarımcı, renk teorisini sağlam kavrayarak ele almalıdır. Renkleri cesurca ve kesin bir nitelikle kullanarak bir markayı muhteşem bir şekilde yansıtabilir, cazibesini daha fazla arttırabilir.
 • Şekiller: Reklamları yarıcı bir biçimde doldurmak için kullanılan şekiller, metin ve diğer içerik biçimlerini desteklemek ve bir tasarımı dengede tutabilmek için çeşitli yollar sunar.
 • Doku: Ürünü ya da hissettirmek istediği mesajı somut hale getirir. Uygun kâğıt ve malzeme seçimiyle derinlik hissini arttırır. Doku reklama gerçeklik katar.

Grafik Tasarımın Var Olduğu Alanlar

Grafik tasarım sanatının kullanım alanı fazlasıyla geniştir. Etrafımızda yer alan çoğu unsurda grafik tasarım ürünü görülmektedir. Marketten alınan herhangi bir üründe, televizyonda, dergi, gazetelerde, elimize uzatılan broşürlerde, marka-film-dizi afişlerinde, albüm kapaklarında, ambalajlarda, eve alınan çoğu eşyada yaşamınızı sürdürdüğünüz her alanda görebileceğiniz her şey grafik tasarım alanının içerisine girmektedir.

Grafik tasarım iş imkanları genel anlamda özel sektörde yoğunluk gösterir. Yaratıcı düşünce ile ilerleyen her sistem karşılığını en güzel şekilde almaktadır. Bu yüzden grafik tasarım için de creative düşünce sistemi temelli bir çalışma sistemi benimsiyoruz.

Grafik tasarım konusunda vermiş olduğumuz hizmetler;

 • Animasyon
 • Kurumsal kimlik tasarımı
 • Logo tasarım
 • 3D çizimler
 • Karikatür / grafiti tasarımları
 • İllüstrasyon
 • Tipografi
 • Kartvizit / takvim / magnet / pano tasarımları
 • Broşür / dergi / katalog / ilan tahtası tasarımları
 • Ambalaj / etiket / kutu ve şişe tasarımları
 • İç mimari tasarımları
 • Fotoğrafçılık
 • Serigrafi ( seri baskı yapma şekli)
 • Vektörel çizimler

Belirtilen konu başlıklarının tamamında Ted Ajans uzman grafikerleri ile hizmet sunmaktadır. Yaratıcı ve etkileyici çizimler ile görsel etkiyi hedefleyen ekip arkadaşlarımız sayesinde daha önce kimsede görülmemiş fikirlerin ortaya çıktığı tasarımları sizler için de hazırlayabiliriz.

Neden Ted Ajans’ı Tercih Etmeliyim?

Ted Ajans, kurumsal profesyonellikte ve sistemli bir çalışma sistemine sahiptir. Doğru iletişim ile çalışma sürecinde ve tüm projelerinde hedeflenen başarıya yönelik planlamalar yapılır. Öncelik verilen müşteri memnuniyeti ve kapsamlı bilgi akışının doğru sağlanmasıdır.

Hem profesyonel boyutta talep edilen başarıyı yakalamak hem de arzu edilen görünümü oluşturmak hedeflenir.

Alanında profesyonel ve tecrübeli çalışma ekibimiz, Ted Ajans bünyesinde kurumsal başarılarınızın artmasına yönelik çeşitli çalışmalar yürütürler. Bu bağlamda Ted Ajans’ı seçerek, sizde markanızı görünür hale getirebilirsiniz.

Bu Alanda Neler Yapıyoruz?

Ted Ajans ekibi olarak video tasarım, 3d tasarım, modelleme ve çizim, dergi ve katalog tasarım, web site yönetimi ve tasarımı, özgün içerik üretimi, sosyal medya yönetimi, özgün seo çalışması, reklam kampanyaları oluşturma, kurumsal tasarımlar ve logolar hazırlama alanlarında en iyi faaliyetleri yürütmekteyiz.

Web Tasarım 

Web tasarım internet alanında kurumunuzun veya sizin kimliğinin tanıtılması amacıyla yapılacak olan web sitesinin tasarım evresidir. Bu alanda etkili hamleler ile ilerlemek sizi rakiplerinizden birkaç adım öne çıkaracağı gibi ayırıcı yönlerinizi de belirginleştirecektir.

Grafik Tasarımı Ne Kadar Sürüyor?

Tasarım işlemleri projeden projede değişkenlik gösteren bir hazırlık aşamasına tabii tutulur. Proje değerlendirmesi esnasında bu süreç net bir şeklide ortaya çıkacaktır. Bu sürecin özel değerlendirmeye tabi tutulması da en sağlıklı yöntemdir.

Grafik Tasarım Nasıl Olmalı?

Grafik tasarımın en önemli tarafı markayı özelleştirebilme özelliğinin bulunmasıdır. Bu yüzden grafik tasarım bir fikir dahilinde ilerletilen çizimlerle var edilir.

Kesinlikle ileri düzey bakış açısı ve fotoğrafçılık bilgisi ile ilerlenmesi gereken bir alandır. Destek ve çözümleri için bizimle iletişim bölümümüz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ted Ajans’ta Grafik Tasarımı Çalışanının Yetenekleri

Grafik tasarım hem eğitim hem de yaratıcılık ister. Bu yüzden projelerin inşasında yer alan grafik tasarımcılara özen gösteririz. Bilgiyi etkili bir projeye dönüştürebilme yeteneği Ted Ajans’ın en iyi yaptığı işlerden biridir.

Kişinin almış olduğu grafik tasarım eğitiminden sonra çizim ve teknik becerilerinin yanı sıra aşağıda yer alan faktörlerinde olması gerekmektedir;

 • Müşteri ile özetleri değerlendirmek ve müzakere etmek için üst düzey iletişim becerilerine sahip olması.
 • Yarıcı bir yetenek, tasarım tutkusu ve coşkusuna sahip olması.
 • Takımda çalışırken esnek bir yaklaşım göstermesi.
 • Zaman yönetimi becerisi ve tek seferde birkaç proje ile başa çıkabilme isteğinin olması.
 • İyi sunum becerilerine sahip olmasıyla fikirleri müşterilere ve iş arkadaşlarına iyi açıklama ve pazarlama güveni oluşturması.
 • Geri bildirimlere açık olmak ve yarattığı tasarımlarda değişiklik yapmaya istekli olması gerekir.
 • Tasarımların bitiminde detaylara dikkat ve hassasiyet göstermelidir.

Grafik Tasarımcılarının Çalışma Alanları

 • Marka Ve Stüdyo Uzmanlığı
 • Animatör
 • Reklam Ve Grafik Ajansları
 • Reklam Tasarımı ve Kurumsal Kimlik Hazırlama İşlemleri
 • Sergi Tasarımcısı
 • Üst Düzey Çizim İhtiyaçları
 • Yapım Tasarımcısı (Televizyon, Tiyatro, Sinema)
 • Resim Öğretmeni
 • Reklam Sanat Yönetmenliği
 • Fotoğrafçı
 • İç ve Mekânsal Tasarım Uzmanlığı

Yukarıda maddelediğimiz alanlarda tasarım ihtiyacınız söz konusu olduğunda bizimle iletişime geçebilir ve sonuç odaklı çözüm desteğimizden yararlanabilirsiniz.

Grafik Tasarım Fiyatları 2022 Aralığı Nasıldır?

Grafik Tasarım sanat ve bilişimin teknik detaylarla birlikte sunulduğu bir çalışma alanıdır. Vitrini dolduran çalışmalar ile markanız ve kimliğiniz daha iyi görünür, hatırlanır ve bilinir. Grafik tasarım fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireylerin öncelikle bilmesi gereken nokta sabit bir tek fiyat politikasının olmadığıdır.

Kurumsal kimlik çalışmaları için hazırlanacak grafik tasarım fiyatları ile sosyal medya grafik tasarım fiyatları değişiklik gösterir. Detaylı bilgi için mutlaka Ted Ajans ile iletişime geçmenizi ve bilgi almanızı öneririz.