info@tedajans.com

Logo Tasarımı ve fiyatları

Markanızın logosunun binlerce marka arasından sıyrılmasını ve hatırlanmasını ister misiniz? Hemen bizimle iletişime geçin!.

Referanslarımız Bilgi iste

Sıradışı fikirlerimiz ile göz önünde olun.

Logo Tasarımı

Logonun oluşması ve ortaya çıkması adına yapılan tasarımları, logo tasarımı olarak adlandırıyoruz. Vizyon ve misyon anlayışı içinde markayı veya ürünü temsil eden özel çalışmalar, logolardır. Logo tasarımları firmaların marka yüzüdür, şirketlerin markalaşma süreçlerinde önemli rol oynar.

Logo ise kimi zaman dijital ortamda, kimi zaman da kara kalem gibi manuel olarak yapılabilir. Logo tasarım genel bir adlandırmadır. Amblemler tek başlarına tasarlanmayarak bir şeyi temsil etmeleri gerekir. Logotype ile entegreli olan amblemler bir logo tasarımı çalışması hâline gelir.

Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Firmanın misyon ve vizyon anlayışlarına göre bir logo tasarlanmalıdır. Tasarlanan logo olabildiğince sade ve net olmalıdır. Bunun sebebi ise müşterilerin logoyu gördükleri zaman akıllarına ilk olarak firmanın gelmesidir. Çünkü logo tasarım, bir markanın yüzüdür.

 • Net ve anlaşılır bir logo tasarımı, müşteriler tarafından daha etkileyici görünecektir. Bu nedenle de logo tasarımlarında çok renkli ve karışık tasarımlardan uzak durmak gerekiyor. Logodaki fazla renk, algıda karışıklığa neden olarak göz yorabilir. Bu da logonun akılda kalıcılığını zorlaştırır. Logolardaki ideal renk aralığı 2 veya 3’tür.
 • Logo tasarımlarında boyutlara dikkat etmek gerekir. Tasarlanan logonun her boyutta iyi gözüküyor olması önemlidir. Bu nedenle logo tasarımı, vektörel olmalı, boyutu değişse de detaylar korunmalıdır.
 • Logo, markanın karakteriyle uyum içinde olmalıdır. Markanın müşteriye yansıtmak her şeyi logo ile birleştirebilmek, markayı her zaman öne taşır. Markayı doğru yansıtan bir logo tasarımı müşterilerin aklında kalıcı bir yere sahip olur. Özgün bir logo, markayı diğer rakiplerinden ayıran en önemli unsurdur.
 • Tasarlanan logo, içinde markanın hedef kitlesiyle ilgili mutlaka bir şey barındırmalıdır. kime hitap ediliyorsa o hedef kitleye uyumlu olmalıdır. Bu herhangi bir unsur olabilir: logunun içeriği, rengi, çizgileri vb. gibi.
 • Logo, profesyonel ve deneyimli kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Eğer logo tasarımı iyi bir tasarım programı ile hazırlanmazsa ileride marka için sorun yaratabilir. Tecrübeli tasarımcılarımız tüm tasarımlarını kurumsal kimliğinize uygun şekilde sizlere sunarlar.

Tasarım oluşturma tüm bu noktalar dikkate alınarak planlanması gereken bir süreçtir. Ted Ajans olarak firmanıza, yaratıcılığın ve farklı düşünmenin öne çıktığı bir tasarım süreci sunuyoruz. Tasarımlarımıza tamamen zihninizdeki tasarıma odaklanarak başlıyoruz. Firmanızın sektörel analizlerini, renklerini ve marka kimliğinizi değerlendirerek çalışmalara başlıyoruz. Tıpkı insanların kimliği gibi logo tasarım da markanın kimliğidir. İşletmenizin var olduğunun kanıtlanması için logo, çok büyük önem taşıyor. Biz de bu kimliği en doğru şekilde yansıtabilmek adına büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz.

Kurumsal Logo Tasarımı Örnekleri

Firmanın vermek istediği imaj, logo tasarımını oluşturur. Kullanılan renkler, semboller ve tipografi doğrultusunda logo tasarımı meydana gelir. Ortaya çıkan logo da aslında bir hikâyenin yansımasıdır. Tasarım işine başlamadan önce fikirsel bir birlik yakalanmaya çalışılır. Sonrasında prova yapılan logo tasarımı en ince ayrıntısına kadar kurgulanır. Logonun hikâyesi ise bu süreçte belirlenir. Bu süreci yönetmek ise iyi bir tasarımcının işidir.

Logoda kullanılan her şeyin anlamlı bir açıklaması olmalıdır. Bu tasarımcının ne kadar bilinçli ve uzman olduğunu gösterir. Neden o rengin mavi değil de kırmızı seçildiği, kullanılan sembolün nedeni markanın hikâyesidir. Bu bağlama dayanarak bazı tanınmış markaların logo tasarım hikâyelerinden bahsedelim;

 • Starbucks, logosunda yer alan yeşil kadın simgesini Yunan mitolojisindeki Siren’den alıyor. Mitolojide güzellikleriyle denizcileri kandırıp öldüren yaratıklar olarak biliniyor.
 • Coca-Cola, muhasebecisi ve aynı zamanda mucidinin ortağı Frank Robinson, iki ‘‘c’’ harfinin muhteşem bir bütünlük yakalayacağını düşündü. Kendi el yazısı ile oluşturulan bu logo tasarımı nefis ve taze anlamını taşır.
 • Google ise ‘‘googol’’ kelimesi üzerinde yapılan değişikliklerle ortaya çıkmış bir logo tasarımı örneğidir. Googol sözcüğü, Amerikalı matematikçi Edward Kasner’ın yeğeni tarafından üretilmiştir. 1 ve ardından gelen 100 sıfırı belirten googol, matematiksel bir terimdir. Google’ın bu terimi kullanması, firmanın web üzerindeki dünya bilgi selini organize etme misyonunu yansıtmıştır.

Profesyonel Logo Uzmanları

Logonuz, sizi rakipleriniz arasından ayıran benzersiz bir görsel kimliktir. Tedajans olarak bir firmaya logo tasarım oluşturmadan firmanın tanınması gerektiğine inanıyoruz. Firma için fikirsel bir plan oluşturarak logo tasarımını hayata geçiriyoruz. Bir insanın ismi, hayatındaki her alanda ayrılamadığı bir bütüne dönüşüyor. Biz de oluşturduğumuz logoyu bu anlayışa uygun olarak tasarlıyoruz. Müşterilerimize tasarladığımız tüm logoları, bir hikâye anlatabilecek şekilde sunuyoruz.

Kaliteli ve özgün bir logo, temsil ettiği firmayı uzun yıllar ayakta tutar ve firmanın akılda kalmasını sağlar. Logo tasarımı, marka ile uyum içinde olmalıdır, böylelikle firmayı ya da markayı en iyi şekilde temsil eder.

Ted Ajans olarak ‘‘fikirlerini özgür bırak’’ sloganımız ile çıktığımız bu tasarım sürecinde öncelikle firmanızı en iyi şekilde analiz ediyoruz.

 • Firmanızın yansıtmak istediği özelliği ve ihtiyaçları ele alarak bir plan oluşturuyoruz.
 • Bu plan kapsamında müşterilerimiz için en doğru renk ve tasarımın kullanıldığı logo tasarım çalışmalarımıza başlıyoruz.
 • Birçok alternatif oluşturduğumuz tasarımlarımızı müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.
 • Müşterimizin ekleme/çıkarma yapmak istediği durumda tasarımı tekrar hazırlayarak tasarım sürecindeki son onay için çalışmalara başlıyoruz.
 • Son onay alınması durumunda müşterimizin talebine bağlı olarak logoyu, teslime hazır hâle getiriyoruz.

Logo Tasarımı İstenirken Bilinmesi Gerekenler

Markanız gerçekte neyi temsil ediyor? Resmi bir imaja mı sahip yoksa daha samimi bir imaja mı? Markanız genele mi hitap ediyor yoksa niş bir hedef kitlesi mi mevcut? Tüm bu sorular sizi logonuzun asıl vermek istediği mesaja götüren sorulardır. Bu yüzden markanızın temsil ettiği ne ise logo tasarımı buna uygun olarak oluşturulmalıdır. Şirketinizi temsil ettiğinden emin olmalısınız. Bu konuda rakiplerinize göz atmak, onların aralarında nasıl duracağınızı da belirler.

 • Tasarlanacak logoda vermek istenen mesajı net bir şekilde ifade etmek istiyor olabilirsiniz. Bunun tam olarak anlamı fark edilmek ve hatırlanmaktır. Başarılı logo tasarımlarında karmaşık grafikler, sınırsız renkler kullanılmaz.
 • Logo tasarım amacına uygun olmalıdır. Logonuz, firmanız tarafından sağlanan her hizmeti içinde barındırmak zorunda değildir. Ana hizmete odaklanarak tasarlanan logolar sade bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlar.
 • Renkler, her bireye uygun şekilde, farklı hislerle algılanır. Renk bir kişinin bilinçaltını tetikleyen önemli bir unsurdur. Bu yüzden marka olarak dışarıdan nasıl algılandığınızı bilmeniz gerekir. Bunu bilmek, müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayarak sizi direkt hedef kitlenize yönlendirir.
 • Markanızı temsil eden tipografiyi bulmak marka kimliğiniz açısından büyük önem taşır. Farklı tipografiler, herkeste farklı enerjiler ve hisler uyandırır. Logo tasarım aşamasında kullanılacak font mutlaka markanın duruşuna uygun seçilmelidir.
 • Logo tasarımı, farklı kullanım alanları için de uygun olmalıdır. Logonuz sizinle sonsuza dek yaşayacak bir marka imajıdır. Bir web sayfasında, bir broşürde veya bir tabelada nasıl duracağını önceden belirlemeniz gerekir. Logonun ölçeklenebilir olması ve farklı planlara uyarlanabilmesi önemlidir.

Logo Tasarımı Fiyatları 2021

Logo tasarımı ücretleri pek çok kritere bağlı olarak değişiklik gösterir. İşin ayrıntıları ve çalışma süresi fiyatı belirleyen unsurlardandır. Büyük, özellikle de prestijli firmalar için logo tasarımı fiyatlarının miktarları müşteri talebine göre artış gösterebilmektedir. Logo tasarımı fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Ted Ajans iletişim numaralarını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.