info@tedajans.com

Sosyal Medya Yönetimi

Performans ve sonuç odaklı yönetimimizle markanızın vitrinini yeniden dizayn ediyoruz!

ReferanslarımızTeklif isteyin
facebook
instagram
twitter linkedin
tiktok
Particle element

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, sayfa ve hesapların nasıl kullanılması gerektiğini insanlara gösteren bir unsurdur. Hesaplar kullanılırken hangi yolların kullanılacağını ve acil durumlarda hangi yöntemlere başvurulacağını göstermektedir.

Marka yönetiminin nasıl yapılması gerektiğini ve tüm bunların uyumlu bir şekilde yönetilmesi gibi durumlara verilen isimdir.

Günümüz teknolojisinde sosyal medyanın güçlü bir yeri ve işlevi vardır. Sosyal medya en önemli pazarlama stratejilerinden biri olarak da kabul edilebilir.

Günümüz yaşam şartları sebebiyle insanlar, boş vakitlerinde teknolojiye daha da ilgili olmuşlardır. İnsanların sosyal medyaya olan ilgisi daha da çoğalmıştır. Dolayısıyla sosyal medya yönetimi bir meslek haline gelmiştir. Sosyal medyanın önemi zaman geçtikçe artmaya devam etmektedir.

İçerik
İçerik
Benzersiz içerik ve görüntüler ile hedef kitlenizle aranızdaki bağı oluşturuyoruz.
Pazarlama
Pazarlama
Sosyal medya platformlarında sizi doğrudan hedef kitlenizin önüne çıkartıyoruz.
Raporlama
Raporlama
Gerçek zamanlı analizler ve raporlar ile en uygun stratejiyi oluşturuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Ted Innovation' da Nasıl Yapılır?

Hedef kitleyi belirlemek sosyal medya danışmanlığı için en önemli noktadır. Cinsiyet, yaş aralığı, ilgi alanları, belirlenen kitlenin bilinmesi gereken önemli özelliklerinden biridir. Mesela, hedef kitlenin dikkatini çekebilmek için anket yapılabilir.

Özel günler için çekilişler hazırlayarak takipçi ve beğeni sayısı arttırılabilir. Bu etkenlerden yola çıkarak Ted Ajans’ta sosyal medya yönetimi yapılırken dikkat edilen faktörler şu şekildedir;

 • Hedef Kitle Belirlemek: Sosyal medya yönetiminin en önemli faktörü hedef kitle belirlemektir. Hedef kitleyi özel hissettirebilmek için doğum günlerini kutlayabilir, özel günlerde hediye göndererek dikkat çekebilirsiniz.
 • Rakip Analizi: Rekabet açısından çok önemli bir unsurdur. Rakiplerin güncel hareketlerini takip eder. Rakiplerinizin gönderilerinden daha baskın ve dikkat çekici içerikler paylaşmanız gerekir. Sosyal medyanızı her zaman rakiplerinizden daha aktif kullanmanız gerekir. Aktif kullanırken de doğru içeriklerle desteklemelisiniz.
 • İçerik Yönetmek: İçerik yönetimi sosyal medya yönetiminin en temel öğesidir. Nitelikli bir sosyal medya danışmanı markanızın veya temsil ettiğiniz kişinin, arama motorlarında üst sırada çıkmasına katkı sağlar. Bunu başarabilmek için içerikleriniz orijinal ve anlaşılır bir şekilde olmasıdır. İçeriklerinizi tespit ederken hedef kitlenizin dikkatini çekecek gönderileri tercih etmelisiniz. Bu gönderileri de anlaşılır olarak aktarmayı amaçlamanız gerekir. Bu şekilde hedef kitleye daha hızlı ulaşmış olursunuz.
 • Reklam Yönetimi: İnternette reklamlar gün geçtikçe daha fazla kullanılmaktadır. Hesabınızda, içeriklerinize reklam vererek daha fazla hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Yapılan reklamlar sayesinde markalar daha fazla tanınma şansı elde eder. Hedef kitleniz genişleyeceği için daha fazla kişiye hitap etmiş olursunuz. Bu da size daha fazla reklam gelmesi demektir. Bununla birlikte hem kazancınız artmış hem de daha fazla hedefe hitap etmiş olursunuz. Bu sebeple sosyal medyada reklam yönetimi gelişmek ve büyümek isteyen her markanın kullanması gereken bir yöntemdir.
 • Analiz: Sosyal medya platformunda yapılan her türlü paylaşımın hedefine ulaşıp ulaşmadığı kontrol edilmelidir. Analiz bu alanda çok önemlidir. Çünkü günlük, haftalık veya aylık raporlar alınıp, bu raporlara göre yöntem değiştirmek gerekebilir. Bu analizler sonucunda başka alternatifler düşünmek ve reklam bütçenizi arttırmanız da gerekebilir. Ted Ajans sayesinde daha etkili bir sosyal medya yönetimi gerçekleştirmiş olursunuz.

Profesyonel Sosyal Medya Danışmanlığı

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber sosyal medyaya olan ilgi artmıştır. Bu durum yeni mesleklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Sosyal medya uzmanı da bu mesleklerden biridir.

Sosyal medya uzmanı genel olarak farklı firma markalarını ön plana çıkarabilmek için çeşitli uygulama ve planlamalar yapar. Bunun için sosyal medya yapması gerekmektedir.

Tedajans.com ’da sosyal medya yönetimi yapılırken markanın ismini doğru şekilde tanıtılır. Sosyal medyanın yoğunluğunu doğru şekilde yöneterek faydalı reklamlar alınır. Doğru taktikleri oluşturan sosyal medya uzmanlarımız hesapları da düzgün bir şekilde yönetebilir.

Sosyal Medya Yönetimi ile Markanızı Canlandırın

Bir marka veya şirketin hesabını sosyal medya uzmanı temsil ederken dikkat etmesi gereken faktörler vardır. Ayrıca sosyal medya uzmanı olarak uygulaması gereken birçok faaliyet mevcuttur. Tedajans.com adresinde sosyal medya yönetimi yapılırken medya uzmanının görevleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Firmaların ihtiyaç duyduğu Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarının yönetiminden sorumludur.  Markaların hizmetleri doğrultusunda içerikler planlar ve üretip paylaşımlarını yapar.
 • Ekip çalışmasına yatkın, teslim tarihine uygun çalışarak görevlerini zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirebilecek sorumluluğa sahip olmalıdır.
 • Gerekli olan tüm sosyal medya ağlarını takip etmelidir.
 • İleri seviyede sözlü ve yazılı iletişim becerisine sahip olmalıdır.
 • İletişim yeteneği kuvvetli ve iş hayatında yazışma tekniklerine, telefonda faydalı bir iletişime hâkim olmalıdır.
 • Kriz yönetimi yapabilmelidir. Kriz anında doğru adımlar atmalıdır.
 • Ted ajans bünyesindeki çalışanların yabancı dili iyi olmakla beraber özellikle de İngilizceye hâkimdirler.
 • Dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerden haberdar olmalıdır.
 • Yeniliklerin markalara uygulanabilmesi ve gündemde kalmayı sağlayabilmesi için dijital gündemi ve popüler olayları devamlı takipte kalması gerekir.
 • Sosyal medya yönetmeyi yapabilmek için planlı bir zaman yönetimi yapması gerekir.

Sosyal Medya Yönetiminin İncelikleri

Sosyal medya günümüzde çok tercih edilen bir meslektir. Bunun için verilen bazı kurslar yardımı ile insanlar profesyonel hesap yönetmeyi ve reklam çalışmaları yürütmeyi eğitim alarak öğrenebilmektedir. Eğitim görebilmek için sadece bilgisayar ve internet kullanıcısı olmanız yeterlidir. Yapılan bu eğitimlerde öğreneceğiniz unsurlar aşağıdaki gibidir;

 • Etkili sosyal medya danışmanlığı sayesinde marka imajı oluşturma, potansiyel müşteri trafiğini arttırma ve marka imajı oluşturma çalışmalarında bulunabilecektir.
 • Bir firmada sosyal medya uzmanı olarak il başvurusunda bulunabilecek ve sosyal medya görevini yerine getirebilecektir.
 • Bir markanın internet içerisindeki varlıklarını oluşturup profesyonelce yönetebilecek seviyeye gelecektir.
 • İnternet üzerinden satışlarını arttırabilecek, doğru pazarlama ve reklam eylemleriyle, doğru kitleye ulaşarak faydalı müşteriler kazanabilecektir.

Sosyal Medya Uzmanının Yetkinlikleri  

 • Profesyonel sayfalar oluşturabilir,
 • Faydalı şekilde yönetebilir,
 • Düşük bütçeyle yüksek başarılı reklamlar yürütebilir,
 • Satışları ve müşteri iletişimini arttıracak çalışmalar yapabilir,
 • Faaliyetleri ve düzenli içerik üretimlerini verimli bir şekilde yapabilir.

Ted Ajans tasarım ve yazılım kuruluşu satışları ve müşteri iletişimini arttıracak çalışmalar yapar. Faaliyetleri ve düzenli içerik üretimlerini verimli bir şekilde yapabilir. Dijital pazarlama uzmanı ve sosyal medya uzmanı olan kişiler ajansımızda çalışmaktadır.

Sosyal Medya Yönetimi Uzmanı Ne İş Yapar?

Önceleri sosyal medya yönetmek için belirli bir eğitim kriteri göz önünde bulundurulmuyordu. Ancak günümüzde bu konuyla alakalı eğitim almak rakiplerin karşısında sizi ön plana çıkarır.

İş bulma konusunda daha avantajlı olmanızı sağlar. Çünkü artık önemli firmalar başvuranların yazılım ve grafik tasarımı programlarına hâkim olması ve sosyal medya uzmanı sertifikasına sahip olma şartını belirtmektedir. Sosyal medya uzmanları;

 • Sosyal medya yöneticisi
 • Kitle Yöneticisi
 • Marka temsilcisi
 • İçerik uzmanı
 • Sosyal strateji uzmanı hizmetlerini Ted Ajans bünyesinde siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

Bu meslekler tüketici ve marka arasında köprü görevi görür. Müşteri beğenisini ölçer ve buna bağlı olarak bir plan geliştirir. Ted Ajans bünyesinde kapsamlı hizmet sunan ve sosyal medya yönetmeyi yapan kişiler sürekli müşteri ile etkileşim halinde olurlar. Aynı zamanda markanın unutulmaması ve gündemde kalabilmesi için gerekli kampanyalar düzenlerler.

Her zaman dinamik ve güncel kalmayı amaçlarlar. Piyasaya yeni çıkan ürünler hakkında müşterilerden edindikleri izlenimleri firmaya aktarmaları çok önemlidir. Bu sayede şirketler eleştirilen özelliklerini kolayca anlayabilir ve güçlü niteliklerine odaklanabilirler.

Sosyal medya yaşadığımız çağda önemli bir konudur. Günümüzde profesyonel bir konumda olan sosyal medya uzmanlığının iş imkânı oldukça fazladır. Bu sebep ile sosyal medya uzmanı bireysel hesapları yönetebildikleri gibi şirketler için de hizmet verebilmektedir. Aynı zamanda marka değeri fazla olan firmaların sosyal medya hesapları da doğru bir biçimde yönetilmiş olur.

Teknolojinin gelişmesiyle ve pazarlama yöntemleri sosyal medyaya yönelmiştir. Uluslararası şirketlerden küçük firmalara kadar herkesin önemsediği bir meslek haline gelmiştir.

Siz de en iyi hizmetten yararlanmak istiyorsanız Ted Ajans ile bir an önce tanışmalısınız. İşimizi profesyonel ve uzman kişilerle, sistemli ve aksatmadan yürütüyoruz. Bu sayede hem sizin hem de kendimizin başarılarının devamını sağlıyoruz.

Ted Ajans Bünyesindeki Sosyal Medya Uzmanlarının Özellikleri

Marka veya isim bilinirliğini arttırmak, pazarlama etkinliklerini geliştirmek ve satışları arttırmak için planlama yapmakla sorumlu olan kişilere sosyal medya uzmanı denir. Aynı zamanda faaliyetleri uygulamak ve izlemekle yükümlüdürler.

Yani belirli bir tecrübe ve donanıma sahip olan kişilerin, marka veya firmaya maksimum fayda sağlamasıdır. Ted ajans bünyesinde bulunan tüm sosyal medya uzmanları elindeki malzemeleri özgün ve en iyi şekilde kullanırlar.

Sosyal medya danışmanlığı meslek haline gelmesi dünyada 2000’li yılların başında oluşurken Türkiye’de ise 2010’ dan sonra duyulmaya başlamıştır. 2015’ten sonra ise popüler olmuştur. Sosyal medya yönetiminin önemi, her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile şirketlerin bu konudaki ihtiyaçlarının artmasını daha ileri bir seviyeye taşımıştır.

Sosyal Medya Sözleşmesi

Medya pazarlamasında ajans olarak çalışmalar yürüten çoğu firma bu sözleşmeleri uygular. Sözleşmeler, firma ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir. Sözleşmenin amacı müşteri ve dijital ajans arasındaki ilişkinin temel ilkelerini belirtir. Sosyal medya danışmanlığı için neredeyse zorunlu olan sosyal medya sözleşmesi içeriğinde yer alan unsur;

 • Konu ve kapsam, müşterinin marka tanıtımı için verilecek hizmetlerin belirlenmesi ve nasıl işletileceğine yer verilir. Çalışma şekli ve koşulları üretilmiş olan reklam eserlerindeki hakların belirlenmesinden bahseder.
 • Tarafların görevli oldukları, müşteri ile dijital ajans tam bir iş birliği içerisinde çalışmalıdır. Ajans, verdiği hizmetin kalitesini yükseltmek için her türlü zahmeti göstermelidir. Müşteri ise anlaşma doğrultusunda ajansla her alana iş birliği yapmayı kabul eder. Aynı zamanda eksiksiz ve doğru bilgi vermeyi hedefler. Belirlenen hizmetin yürütülmesinde dijital ajansı tek sorumlu olarak görmeyi kabul eder.
 • Sözleşme içerisinde tanıtma güveninin sağlanması, gizlilik, ajans hizmetleri, onay, yetki, ödemeler yer almaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Neden Ajans Hizmeti Almam Gerekir?

Marka tecrübesi ve dijital ajans sektörü ile işletmenizin dijital ortamda daha hızlı bir şekilde yol almasını sağlar. Profesyonel destek almak kendi markanızı geliştirmek açısından son derece önemlidir. Elbette bu süreçte doğru kaynaklardan doğru destek almalısınız. Ted Ajans olarak sizler için profesyonel hizmeti mümkün kılıyoruz.

İletişim ve Müşteri İlişkilerini Nasıl Yönetiyorsunuz?

Size yönlendirilen müşteri temsilcisi vasıtasıyla ajans iletişimini sağlayabilirsiniz.

Neden Sizinle Çalışmalıyım?

Kılavuz olarak tek amacımız, dijital dünyada markanızı kurumsal görünür ve bilinirliğini hedef alarak arttırır. Özgün ve yaratıcı içeriklerle dijital konumunuzu yükseltmek, ürün ve hizmetlerinizin satış ya da saygınlık algısını kaliteli ve sürekli hizmet vermekteyiz.

Sizinle Çalışmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Web sitemiz üzerinde yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilirsiniz. E-posta atabilir, arayabilir ya da iletişim formu doldurarak bilgilerinizi bize yollayabilirsiniz. İletmiş olduğunuz bilgiler aracılığı ile sizlerle iletişim kurarak gerekli ihtiyaçlarınız için profesyonel destek sunmaya hazırız!

Sosyal medya yönetimi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (553) 467 0 833 bizi arayabilir veya Ted Innovation adres bilgilerimize ulaşarak bizi ziyaret edebilirsiniz.