Ülke Olarak Krizi Fırsata Çevirmek

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Ülke Olarak Krizi Fırsata Çevirmek
12/08/2018

Dünyada yaşanan ekonomik gerilim Türkiye’nin Amerika ile yaşadığı problemler ile iyice ayyuka çıktı.Durumlar acilen düzeltilemezse ülkemizi ekonomik açıdan sıkıntılı en az 4 5 yılın beklediği uzmanlar tarafından söylenilen çok önemli bir gerçek. Ülke  olarak tasarruf ve makro ekonomik politikaları yeniden yapılandırırken bu krizi fırsata çevirebilecek şeylerse hiç kuşku yok ki Milli Birlik ve Beraberlik Bilinci ve yerli üretim.

Türkiye’nin dışarıdan aldığı ürün kalemlerinin sayısı 27 bin civarında ve bunların bir kısmını kendisi üretebilecek imkanlara ve yeterliliğe sahip.En büyük problem yaşayacağı ürün kalemleri ise sağlık sektörü olarak göze çarpmaktadır.Ar-ge faaliyetleri üniversite ve iş dünyası birliktelikleri tersine mühendislik ile bunlar da kısa süre içerisinde üretilebilecektir. Bir olursak milli birlik bilince ve üretime dayalı ekonomi sayesinde yaşanan dar boğazları ve krizleri aşıp daha güçlü kendine yetebilen ekonomik savaşlardan etkilenmeyecek bir ülke haline gelmemiz krizi fırsata çevirdiğimizin en büyük göstergesi olacaktır.

Kıbrıs barış harekatı esnasında Amerika’nın koyduğu ambargo ile kendi silah sistemleri ve telsizini üretme kararı alan Türkiye bugün Aselsan’ın ürettiği yeni silah sistemleri ve teknolojiler karşısında gururlanmaktadır. Dünya trendlerinin gerisinde kalmadan yazılım dünyasında atacağımız her türlü akıllı adım Türkiye'nin krizden çıkmasını kolaylaştıracak düşük maliyetler ile yüksek kazanç sağlayabileceği yeni kapılar aralayacaktır.

Bir olarak üretime dayalı ekonomiye ve yazılıma destek vererek daha çok yorularak ve çok çalışarak krizi büyük bir fırsata çevirmek, bu coğrafyanın evlatlarının milletine duyduğu en büyük namus borcudur.