Markanızın Hikayesi İçin 3 İpucu

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Markanızın Hikayesi İçin 3 İpucu
30/08/2018

Her girişimin ve küçük işletmenin anlatacağı bir hikayesi vardır ve bu hikaye, marka ile potansiyel müşteriler arasında bir bağ kurulmasını sağlar.

Peki, sizin markanızın bir hikayesi var mı?

Yoksa buyurun sizlere biraz ipuçları verelim;

Değer Fikrinizi Genişletin!

Günümüz pazarında öne çıkmak için değerinizi iş koşullarında değil, insani koşullarda tanımlayın. Şirketler, genellikle satışlarıyla doğrudan korelasyondaki temel değerlerine bakarlar. Bu olaylar, kim oldukları ve olabilecekleri konusunda çok rahatsız edicidir.

Gerçek değeriniz; neye inandığınız, dünyada yapmaya çalıştığınız şey ve başkalarının hayatlarını nasıl daha iyi hale getirdiğiniz ile ilgilidir. Ürününüz nasıl meydana getiriliyor? Ofis kültürünüz nedir? Organizasyonunuzun gerçekten önemsediği şeyi mi arıyorsunuz? Çevrenizdeki dünyaya sizi eşsiz ve değerli kılan işinizin bir yönüdür.

Ortak Bir Dil Belirleyin

Şirketinizin temel değeri, biraz sizin vizyonunuza benzer. Şirketinizdeki herkesin aynı sayfada olması gerekir. Bir CEO ve çalışan, şirketi tamamen farklı bir şekilde tanımlayabilir. Ortak dil, kim olduğunuz hakkında içsel bir gruplaşma oluşturur.

Çeşitli rütbelerdeki ve rollerdeki bir avuç insandan, şirketi tanımlamak için kullandıkları beş sıfatı, işletmenin benzersiz ya da değerli olan iki yönünü paylaşmalarını isteyin. Temalara veya özellikle güçlü yanıtlara bakın ve bunları açıkça tanımlanmış bir tanıma göre sentezleyin.

Markanıza Bir İnsan Sesi Verin

Niçin önemli olduğunuzu ve değerinizi nasıl tanımlayacağınızı bulduktan sonra, bu mesajı en iyi şekilde verebilecek kişinin türünü belirleyin. Bir karakter yaratıyorsunuz. Peki, bu karakter feminen mi olacak, yoksa maskülen mi? Ana akım mı olacak, yoksa ilginç mi? Dik kafalı mı olacak, yoksa açık fikirli mi? Eğer işiniz bir insan olsaydı, kim olurdu ve neyi umursardı?

Bu netlik, sadık bir müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olan gerçek ve ilişkilendirilebilir bir kişiliğe yol açar. Sosyal alanda en başarılı olan markalar, işlerini insanlaştırdı. Onlar oldukları şeye sadık kaldılar ve gerçekten açık ve dürüst oldular.

Gelin Markanızı En Baştan Biz Yaratalım…

İletişim: 0553 467 0 833 - 0506 096 0 833 – 0555 047 0 833 – 0555 048 0 833 – 0388 213 0 833 - 0555 020 51 51