Sosyal Sorumluluk Projeleri Sizin Markanıza Ne Kazandırır?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Sosyal Sorumluluk Projeleri Sizin Markanıza Ne Kazandırır?
13/09/2018


İnsan olmanın doğasında sevmek, sevilmek, paylaşmak, anlamak, hissetmek vardır. Markamız bir cinsiyete, kişiliğe, yaşa, karaktere ve kalbe sahiptir. Yani bizim için o marka canlı kanlı bir varlıktır. Algı ;
Hitap ettiğiniz kesimin sizin hakkınızda kafasında oluşturduğu fikirdir. Ve Algı yönetimi etkili bir yöntemdir. Eğer ki bir kesim sizin hakkınızda iyi düşünüyorsa ve markanıza iyi bir algı oluşturulursa bu size her yönden artı olarak dönüş yapar. Duyarlılık farkındalık yaratmanın en samimi yoludur. Markamızın bir kişiliği var bunda hemfikiriz. Peki iyi bir kişiliğe mi sahip kötü mü? İşte buna yön vermek sizin elinizde. Başarıyı her yönden yakalamak istiyorsanız sosyal sorumluluk görevlerinizi göz ardı edemezsiniz. 
Bir sosyal sorumluluk projesinin size sağlayacağı faydalara bir göz atalım ;
Yardımseverlik, merhamet, anlayış gibi insanı özellikler kazanmanızı sağlar
Risk yönetimi ve etkinliği artırır 
Farklı pazarlarda daha hızlı tanımanıza olanak sunar
Marka değerinizi yükseltir
Kaynak kullanım etkinliğinizi ve kârlılığınızı arttırır
En önemlisi size itibar kazandırıyor 
Takım çalışması, problem çözme, ilişki kurma yönünden sizi eğitiyor
Liderlik yetkinliğinizi genişletiyor 
Tabi ki de size sağlayacağı faydalar bunlarla sınırlı değil etkileşimdeki trafiğini tahmin ediyorsunuzdur. Yani şunu anlıyoruz ki sosyal sorumluluk projeleri önemlidir . İyi bir markaya sahip olmak istiyorsak iyi projelerle kendimizi göstermeli ve hedef kitlemize sevdirmeliyiz.