Marka Tescil

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Marka Tescil

Marka Tescil Ücreti

Marka tescil ücreti, günümüzde daha da önem kazanmaya başlamıştır. Peki nedir bu marka tescili? Malları ve hizmeti rakiplerden ayırabilmek farklı özelliklerin dikkate alınarak marka tescilinin yapılmasına marka tescili diyoruz. Logo ve markaların mülkiyet hakkının alınması için TPE onayında ve kontrolünde marka tescilinin yapılması gerekiyor. Markanın diğer markalardan ayırt edilmesi ve fark edilebilmesi markalar için son derece önemlidir. Markanızın değerini marka tescil belgesi ile sizde koruma altına alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, TPE onayı ve kontrolü ile verilmiş belgeye sahip olmaktır. Bir markanın bu belgeyi alabilmesi için markaya ait bazı belgelerin hazırlanarak onaya sunulması gerekmektedir. Bu tür işlemler hem oldukça zaman almakta hem de markalar için kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu konuda danışmanlık hizmeti sunan firmamız, ihtiyaçlarınıza hızlı ve pratik çözümler sunmaktadır.  Firmamız markanızı tescil ettirmek için yapmanız gereken en uygun işlemleri sizin için belirlemektedir. Marka güvenirliği için markalar başvuru yaparak marka tescil belgesini almayı tercih ediyor.  Sizde firmamızın vereceği danışmanlık hizmeti sayesinde en kısa zamanda markanızı tescil ettirebilirsiniz.  Marka tescili alanında uzun zamandır hizmet sunmaktayız. Bu alanda verdiğimiz hizmetin kalitesi sayesinde marka tescil işlemleriniz en kısa sürede tamamlanır. Sizde firmamızla çalışmayı tercih ederek;

 • Markanızı çok kısa bir sürede tescil altına alabilirsiniz
 • Tescil işlemleri aşamasını en uygun fiyatlar ile tamamlayabilirsiniz.
 • Marka tescili onayında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
 • Tescil işlemleri için gerekli olan belgeleri kısa sürede danışmanımız aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.
 • Tescil işlemleri aşamasında sıra beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tescil işlemlerinin her aşamasında profesyonel yardım alarak bütün işlemleri doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Sizde markanızı ve ürünlerinizi taklide karşı korumak ve güvence altına almak için tescil ettirmeyi düşünüyor ve bu işlemi de en kısa süre en uygun fiyatlara yapmayı istiyorsanız hemen firmamızla iletişim kurarak bu konuda uzman danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Marka Tescil Ücreti Fiyatları

Marka tescil başvurunuz yaparken bu süreçte KDV bedeli, marka sınıf ücreti gibi bedellerin hesaplaması eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Bunun yanı sıra marka vekili hizmet bedeli de hesaplara dahil edilerek marka tescil ücret fiyatları ne olacağı belirlenmektedir. Tescil aşamasında markaya özgü bazı işlemlerin de yapılması gerekebilir. Bu işlemlerin de kendisine özgü maliyetleri bulunmaktadır. Bu sebeple de marka tescil ücretleri markadan markaya farklılık gösterebilmektedir.  Bu konuda sizde alanında uzman kişilerden ve kurumlardan destek alarak bu sürecin çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Başvuru sonrasında kurum tarafından firmanız için belirlenen ödenmesi gereken ücret Türk Patent Enstitüsü onayı ile birlikte TPE hesabına ücret banka hesabından yatırılmalıdır. Marka tescilinizin onaylanmasıyla beraber 10 yıl boyunca isim hakkını almış olursunuz. Bu hakka sahip olduktan sonra dilerseniz 10 yılın dolması beklenmeden tekrardan 10 yıl için Türk patent enstitüsü ile yıllık marka yenileme ücretini ve marka başvuru ücretleri yatırarak sizde başvuru yaparak süreyi uzatabilirsiniz.  Patent yenileme ücretleri patent başvuru ücretlerine göre farklılık gösterebilmektedir.  Bu ücret başvuru yaptığınız merkez tarafından markanın faaliyet alanı göz önünde bulundurarak belirlenir.

Bazı markalar tescil işlemini özellikle fiyatından dolayı gereksiz olarak görmektedir. Marka tescili yaptırmamak markanızı tehlike altına sokar. Marka tescili yaptırarak ürünlerinizi ve markanızı güvence altına almış olursunuz. Ayrıca marka tescil işlemi sırasında ödenen ücret markanızı 10 yıl için güvence altına alır. Yani ödediğiniz ücret 10 yıllık bir ücrettir. İlk aşamada yapılan bu masrafın markanızı 10 yıl güvenli bir şekilde koruyacağı göz önünde bulundurulduğunda ödediğiniz bu ücreti markanız için önemli bir yatırım olarak görebilirsiniz.

Marka Tescil Başvuru İçin Gerekenli Belgeler

Markanızı tescil etmek istiyorsanız bunun için ön araştırma yaparak birçok detaya dikkat ederek başvuru yapmanız gerekiyor. Kanuna göre öncelik olarak belgelerinizin eksiksiz olarak tamamlanarak başvuru yapmanız gerekiyor.  Marka bireyin üzerine yapılabilirken bunun yanı sıra kurum veya üstüne de kaydı alınabilmektedir. Marka tescil kaydı için sizde tamamlanması gereken şu belgeleri tamamlayarak başvuru yapabilirsiniz. Belirli aralıklarla bu belgeler değişebiliyor, fakat kesinlikle olmazsa olmaz olan bazı belgeleri şu şekilde göstermek mümkün. Adres, kimlik bilgileri, telefon numarası gibi bilgiler başvuru yaparken T.P.E. tarafına eksiksiz olarak bildirilmelidir. Marka tescili eğer vekil aracılığıyla yapılacaksa mutlaka marka vekaletnamesinin doldurulmuş olması son derece önemlidir. Ayrıca marka tescil başvurusu yapacakların en çok merak ettikleri konuların başında ise marka tescil ücreti ne olacağı gibi detaylar gelmektedir. Sizde ilişkin ücretler gibi sorulara yanıt bulmak için güvenilir kurumları tercih ederek başvuru yapabilir ve başvuru hakkında birçok detaya hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 Marka tescili yapılırken kişiden firmaya ait bazı belgelerde istenilebilir. Firmanın ne zaman kurulduğunu belirten kuruluş belgesi, firmanın faaliyet alanı,  işyeri adresi, daha önce ürün satışı yapılmış ise satış istatistikleri bu belgelerden bazılarıdır. Ayrıca tescil edilecek markanın satışını yapacağı ürünün içeriğine ait ayrıntılı bilgiler içeren belgeler de istenilebilir. Bu durum firmanın faaliyet alanına göre değişiklik göstermektedir. Eğer firma formülle hazırlanmış ya da firma sahibi kişiler tarafından yapılmış ürünler içeriyorsa bu ürünlerin içerikleri belirtilerek firmaya özgü olduğu kanıtlanmalıdır. Bu sebeple ürünün içeriğini belirten çeşitli test ve laboratuar belgeleri de istenilebilir.  Tescil aşamasında hangi belgelerin isteneceği tamamen firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple de bu alanda uzman bir kurumdan yardım alınması büyük önem taşımaktadır.  Marka tescili alanında hizmet sunan firmalar farklı alanlarda faaliyet gösteren farklı firmalara marka tescil aşamasında yardımcı olmuştur. Bu sebeple de bu alanda hizmet veren bir firma her sektör için hazırlanması gereken tüm belgeleri çeşitlerini bilir. Hazırlanması gereken belgelerin neler olduğunu bilen uzman bir firmadan yardım almak hazırlık aşamasında zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır.  Marka tescil aşamasında tescil kurumu tarafından yaygın olarak istenilen belge çeşitleri şunlardır;

 • Firmanın sahibinin kimlik belgesi
 • Firma sahibinin ikametgah belgesi
 • Firmanın kuruluş belgesi
 • Firmanın faaliyet alanını belirten belge
 • Firma sahibinin vesikalık fotoğrafı
 • Markanın var olan ürünlerinin isimleri ve ayrıntılı açıklamaları
 • Firmanın gelecekle ilgili faaliyet planları
 • Firma birçok kişi tarafından kurulmuş ise ortakların belirtildiği belge
 • Tüm ortakların kimlik ve ikametgah belgeleri
 • Marka için hazırlanmış logonun olduğu belge
 • Markanın var ise geçmiş işlemlerini belirten belgeler
 • Marka ürünlerinin daha önce satışı yapılmış ise satış ve vergi belgeleri
 • İşlemler bir vekalet tarafından gerçekleştirilecek ise vekaletname belgesi

Yukarıda belirtilen belgelerin yanı sıra farklı belge türleri de istenilebilir. Bu yüzden belge hazırlama aşamasında mutlaka marka tescil işlemleri alanında faaliyet gösteren uzman bir firmayla çalışılması önerilmektedir. Belgelerin yanlış şekilde hazırlanması sebebiyle tescil işlemleri reddedilen pek çok firma bulunmaktadır. Bu durum belge hazırlama işleminin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyarken bu aşamada uzman yardımı almanın da aynı şekilde öneme sahip olduğunu da göstermektedir.

Neden Marka Tescili Yaptırılmalıdır?

Kendi markanızın sahibi olmak isterseniz, bunun için markanızı tescil ettirmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için de tescili işlemleri hakkında birçok bilgiye ulaşmanız gerekecek. Marka tescili için sizde başvuru yaparak marka tescil hakkını üzerinize alabilirsiniz. İster şahıs üstüne isterseniz de kurum üzerine marka tescili yaptırabilirsiniz.  Ürününüzün farklı firmalar tarafından taklidinin olmasını engellemek isterseniz siz de marka tescil hizmetinden yararlanabilirsiniz. Taklit edilme ihtimalinin önüne geçmek için sizde on yıl tescil hakkını üzerinize olarak markanızın logosunu ve hizmetlerinizi garanti altına alabilirsiniz.  Sizde alanında uzman kişilerden ve kurumlardan destek alarak hızlı bir şekilde başvuru yaparak tescil işlemlerinizin daha kolay bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Başvuru sonrasında Türk Patent Enstitüsü onayından sonra tek yapmanız gereken TPE hesabına tescil ücreti banka hesabından yatırmaktır.  Marka tescili yaptırmak oldukça önemli bir konudur. Günümüzde pek çok firma kendi alanındaki diğer firmaların başarılı ürünlerini taklit ederek kolay kazanç elde etmeye çalışmaktadır. Bu sebeple markanın ve ürünlerin taklidinin yapılmasını engellemek için mutlaka marka tescili yaptırılmalıdır. Marka tescili yaptırarak:

 • Markanızı güvence altına almış olursunuz
 • Markanızın logosu ve ismi size ait olur. Diğer kişiler ya da firmalar tarafından kullanılamaz.
 • Ürünleriniz patent ile koruma altına alınır. Size özgü olan hiç bir ürün hiç bir şekilde taklit edilemez.
 • Markanızın ya da ürünlerinizin izinsiz satışı ya da taklit edilmesi gibi durumlarla karşılaştığınız da kolaylıkla hakkınızı arayabilirsiniz.
 • Markanızı tescil altına almanız tüketiciler açısından güvenilirliğinizi de arttırır. Ürünlerinizin size özel bir yapıya sahip olduğunu bilmek kullanıcıların ürünlerinizi güvenle kullanmasına yardımcı olur.
 • Piyasada tanınırlığınız ve itibarınız artar.
 • Markanızı genişletmek için çeşitli kurum ve kuruluşlardan yatırım alabilme şansınız da artar.
 • Markanıza ait yapmak istediğiniz işlemleri daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünlerinizin taklit edilmesi gibi durumlar için endişe duymadan ürün satış işlemlerine odaklanabilirsiniz.

Profesyonel Marka Tescil Hizmeti Sunuyoruz

Ürünlerinizin ve hizmetlerinizin taklit edilmesini önlemek isterseniz, sizde profesyonel hizmetlerimizi tercih edebilirsiniz. Kurumsal hizmet kalitemizden taviz vermeden sunmuş olduğumuz hizmetlerden yararlanmak istediğinizde firmamız ile iletişime geçerek marka tescil hizmetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza yönelik birinci sınıf hizmet sunan kurumumuz günümüzde birçok şahıs ve işletmeye marka tescil hizmetini avantajlı fiyat seçenekleri ile sunmaya devam ediyor. Profesyonel hizmet kalitemizden yararlanarak sizde marka tescil hizmetlerimizden yararlanabilir, marka tescil fiyatlarının hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başvuru öncesi ve sonrasında harç bedeli gibi detaylarla sizde başvuru yapabilirsiniz.

Fiziki evrak ile yapılan başvuru ile markanızın taklit edilmesinin önüne yasal bir şekilde geçerek değerlerinizi koruma altına alabilirsiniz.  Marka tescil aşamasında yapılan yanlış adımlar daha sonra markanızı tehlike altına sokabilir. Bu sebeple marka tescili yapılırken bu konuda uzman bir firmadan yardım almak oldukça önem taşımaktadır. Uzman firma çalışanları bu aşamada herhangi bir hata yapmanızı engelleyerek tescil işlemleri için gerekli olan belgeleri en doğru şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır.  Marka tescil aşamasında yapılacak işlemlerin sayısı oldukça fazladır ve bunları tamamlayıp, gerekli kurumlara onaylatmak için fazla zaman harcanması gerekebilir.  Tescil için gerekli evrakların hatalı olması da ekstra zaman kaybına ve firma için çok farklı sıkıntılara yol açabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için marka tescili alanında uzman olan ve yapılması gerekenleri en hızlı şekilde hazırlama ve tamamlama sözü veren firmamızla iletişim kurarak bunun gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. Özellikle zaman kaybı yaşamamanın markalar için ne kadar önemli bir durum olduğunun farkındayız. Bu sebeple de işlemlerinizin her aşamasında size yardımcı olarak işlemleri en kısa zamanda tamamlanmasının garantisini veriyoruz. Bizimle çalışarak;

 • İşlemlerinizi en kısa sürede doğru şekilde tamamlarsınız.
 • İzlemeniz gereken adımların ve hazırlamanız gereken evrakların neler olduğunu bilirsiniz.
 • Evrak hazırlama aşamasında yapılabilecek hataları engellemiş olursunuz.
 • Yapılacak olan tüm işlemleri en uygun fiyatlarla tamamlarsınız.
 • Kafanıza takılan bir soru olduğunda danışmanımızla iletişim kurarak yardım alabilirsiniz.
 • İşlemleri en doğru şekilde tamamlayarak markanızı tescil altına alabilirsiniz.
 • İşlemler doğru şekilde tamamlandığı için daha sonra bu konuda hiç bir problem ile karşılaşmazsınız.

Firmamız çalışanları bu alanda eğitim almış ve köklü bir iş deneyimine sahip uzman kişilerdir. Evrak hazırlama aşamasında da ekstra titiz bir şekilde davranarak herhangi bir hata oluşma şansını ortadan kaldırırlar. Firmamızla iletişime geçtiğinizde size atanan danışman aracılığıyla aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını alarak vakit kaybetmeden hemen marka tescil işlemlerini başlatabilirsiniz. Firmamız çalışanları marka tescil işlemlerinin her aşamasında yanınızda olarak bu süreci en hızlı ve en doğru şekilde tamamlamanıza yardımcı olurlar. Tescil işlemleri sırasında da aklınıza takılan bir soru olduğunda danışmanınız bu soruları cevaplamak için her daim yanınızda olacaktır. Ayrıca evrak hazırlama aşamasında danışmamanız diğer aşamalarda olduğu gibi aynı şekilde her daim yanınızda olarak bu aşamada hata yapmanızı engeller.  Danışmanlarınız ücret konusunda da size yardımcı olurlar. İşlemleri en uygun ücrete tamamlayabilmeniz için yapmanız gerekenleri size gösterirler. Sizde uygun ücretler ile markanızı en kısa zamanda tescil ettirerek faaliyetlerinize güven içinde devam etmek için hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.