Çocuklar İçin Google Maps Uygulaması

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Çocuklar İçin Google Maps Uygulaması
24/11/2018

Gelişen teknoloji beraberinde değişen dünyayı getirdi. Teknolojik aletlerine olan rağbet sürekli arttı ve mühendisler firmalar sürekli yeni ürünler, güncellemeler geliştirme yarışına girdi. Bu yarış hiç şüphesiz biz insanlardan beslenerek büyüdü ve Dünya’nın küreselleşmesine sebep oldu. Tabi ki bu durum yeni gelişen nesli de etkisi altına aldı. Bu kadar yoğun teknolojiye maruz kalmak şans mıdır bilemeyiz ama bu yazımızda Google’nın çocuklarının kullanımına uygun geliştirdiği Google Maps uygulamasını ele alacağız.

Güncellememiz tamamen çocuklara yönelik olup, çocukların şehirleri, ülkeleri, milletleri tanımasına yardımcı olması amacında geliştirildi. Ayrıca güncellemenin içerisinde bulunan harita sayesinde interaktif  sonuçlar ortaya çıkarak kıtalar arası bir bağ oluştu.  Google daha önceki yıllar da yaptığı bir açıklamaya göre çocuklar için daha çok uygulama güncelleneceğini ve bunun için ekip kurmaya çalıştıklarını dile getirmişti. Bu ekipte ürün yöneticileri, mühendisler ve pedagogların yer alacağına da değinen Google Youtube,  Web Tarayıcı Chrome gibi uygulamaları da çocuklar için düzenleyip hizmete sunmuştu.

Google Maps uygulaması daha çok harita özelliğiyle ön plandadır. Ücretsiz çevrimiçi haritalama sistemi olarakta adlandıran uygulamamız şuanda en rağbet gören güncellemelerden biridir.

Bu güncellemelerden anladığımız gibi dijital ortam her yaşa uygun hale getiriliyor ve ihtiyaçlara yönelik sürekli gelişme gösteriyor. Bununla birlikte Google’nın gündemde olan birçok güncellemesi mevcut. Google yenilikçiliğini konuşturuyor ve çağımızın zorunluluğu haline gelen teknolojiyi bize sevdiriyor. Başarılarının devamını dileriz.