En Çok Kullanılan Seo Eklentileri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
En Çok Kullanılan Seo Eklentileri
14.10.2021

WordPress altyapısını kullanırken SEO ayarlarını en iyi duruma getiren birçok eklenti bulunmaktadır. İhtiyaca göre çeşitlilik gösteren eklentiler, optimizasyonu ilgilendiren avantajlar sağlar. Anahtar kelime, meta açıklama, etiket, başlık, güvenlik ve sunucu performansı gibi konularda kolaylık sağlayan bu eklentiler uzun solukta iyi neticeler almayı sağlamaktadır.

Yoast SEO
Bu eklenti ücretsiz ve ücretli kullanım seçenekleri ile önemli özellikleri bulunmaktadır.
Meta açıklama ve anahtar kelime ile kelime optimizasyonu sağlayan Yoast, okunurluk kontrolü ve güncelleme sunmaktadır.


All in One SEO
All in One SEO web sitesini optimize edebilmek için her şeyi bünyesinde tutmaktadır. Site haritası ve Google Analytics entegrasyonu sunan bu eklenti kötü bot engelleyici özelliğini kullanarak siteyi yavaşlatacak tehlikeli botları engellemektedir.

Cache
Önbellek anlamında olan cache ile optimizasyona dair veriler geçici olarak bilgisayara kaydedilmektedir. Böylelikle kullanıcıların web sitesini ziyaret ettiğinde bütün verileri indirmesi gerekmemekte, bu da sitenin görüntülenme hızını yükseltip performansını da yukarı çekmektedir.

CDN
Bir web sitesine ait içeriklerin ziyaret edenlere en yakın CDN sunucusundan verilmesi anlamındadır. Bu sayede web sitesi diğer eklentiler kullanılan döneme oranla çabuk açılmaktadır.

SEO Squirrly
SEO Squirrly, uzmanlık alanı SEO olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Gerçek zamanlı olarak çalışan eklenti içeriği yazarken öneriler sunmaktadır. SEO Squirrly’i farklı bir SEO eklentisinin yanına da kurulmaktadır.


SEO Optimized Image
Görsel içerikleri ilginç duruma getirerek etkileşimi artıran bu eklenti web sitesinde yüklü olan bütün görselleri otomatik olarak güncellemektedir.

SEO Eklentisi Nedir?
Wordpress sitesine eklenen ve ilgili fonksiyonları içeren yazılım parçasıdır. Bu eklenti, WordPress web sitesinin etkili arama motoru performansı için optimize edilmesine fırsat tanımaktadır.

WordPress SEO eklentisinin kolayca yapılmasını sağladıkları;

Teknik SEO’nun yapılmasını sağlar.

Yüksek sıralama da içerikte sayfa optimizasyonunun gerçekleştirilmesini sağlar.

Meta verileri özelleştirmeyi sağlar.

İçerik meta verisini sosyal için optimize etmeyi sağlar.

XML site haritasını oluşturmayı sağlar.

SEO Eklentisinin Faydası
Web sitesi eklentisi tamamen sitenizin geliştirilmesi ve buna bağlı bir şekilde devamlı olarak ziyaretçilerin aramasında ilk sıralarda bulunarak bir çok kişi tarafından ziyaretini sağlar. Kullanımı zorunlu olmayan kullanıcılar için fazlasıyla avantaj sağlamaktadır. Wordpress eklentisi ve SEO özelliklerini barındırmayan Web siteleri sadece web site adresini bilenler tarafından görülürken diğer web siteleri anahtar kelimelerin içinde olduğu cümleler ile internet tarayıcısını kullananlara sunulmaktadır. Bu nebzede birçok kişi tarafından fark edilip ziyareti sağlanmaktadır.