En İyi Sosyal Medya Yönetim Yazılımı

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
En İyi Sosyal Medya Yönetim Yazılımı
10.10.2021

Bahsetmek istediğim programlardan ilki ve bence en kullanışlılarından biri HootSuite.  Bu platformda istediğiniz sosyal profilleri ekleyerek hesaplarınızı aynı anda yönetebilirsiniz. Bu hem zaman yönetimi hem de organizasyon açısından gerçek bir avantajdır. Örneğin tüm profillerinizde paylaşım yapmak istiyorsanız tek tek giriş yapmak yerine HootSuite'e girebilir, istediğiniz profilleri seçip aynı anda paylaşabilirsiniz. HootSuite'in bir diğer güzel özelliği de programlanmış içeriği ayarlayabilmeniz. Göndermek istediğiniz gönderileri istediğiniz tarih ve saate planlayabilirsiniz. Bu, sosyal platformlarda geçirdiğiniz zamanı önemli ölçüde azaltan ve zaman verimliliğinizi artıran bir durumdur. Sosyal medya hesaplarını tek bir sistem üzerinden yönetmeye sağlayan SproutSocial, özellikle kurumsal anlamda alanında gelişmiş bir hizmet sunan paneller arasında yer almaktadır. 

Sunduğu özelliklerle sadece sosyal medya hesap yöneticileri için değil, sosyal medya müşteri yönetimi, analistler ve stratejisiler için de faydalı bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Instagram gönderilerini SproutSocial'da paylaşmak için bir işletme hesabınızın olması ve işletme profilinizi platforma bağlamanız gerekir. Bu adımdan sonra gönderilerinizi hazırlayıp panelde paylaşabilirsiniz. Gönderilerinizi daha sonra paylaşılacak şekilde ayarlamak istiyorsanız, bunu SproutSocial'ın mobil uygulaması üzerinden yapmalısınız. Yani gönderileri masaüstünden hazırlamanız ve zamanlamayı mobil uygulamadan ayarlamanız gerekiyor.

Bufter

En sosyal yönetim araçlarından biri olan Buffer, konseptolarak Hootsuite'e benzer, ancak küçük medya ilginç ve ayırt edicidir. Paylaşım için yayıncılık ve ölçüm için Analitik olmak üzere 2 farklı panelde hizmet vermektedir. Bu paketlere göre ayrı ayrı satın almak mümkündür. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve Pinterest hesaplarınızı kullanarak içerik oluşturmanız mümkündür. Zaman aralığını tarih ve saate ayarlayarak gönderimlerinizi planlayabilirsiniz. Daha kurumsal ve profesyonel kullanım için bu özelliklerin ve zaman yönetiminin iyileştirilmesi faydalı olabilir.

Zoho Sosyal Medya

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google My Business ve Instagram hesaplarınızı yönetebileceğiniz bu araç ile gönderilerinizi planlarken gün ve takvimdeki sırayı belirleyerek gönderilerinizi bir bütün olarak takip etmek ve düzenlemek daha kolay hale geliyor. Ayrıca kriz anlarında kullanabileceğiniz tüm planlanmış gönderilerinizi 'dur' özelliğini kullanarak yiyebilirsiniz.