Kara Cuma Çılgınlığı

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Kara Cuma Çılgınlığı
23/11/2018

ABD’de başlayan bu akım günümüzde ve ülkemizde de hızla yayılmaya devam ediyor. Yıllardır senenin en yoğun alışveriş günü olarak bilinen Kara Cuma ülkemizde sektörün en önemli günlerinden olmayı başardı.

Bu yıl 23 Kasım’a denk gelen Kara Cuma, yılbaşı alışverişi sezonunun açılışını simgeliyor ve yüksek satış hedeflerine ulaşmak için önemli bir fırsat sunuyor. Tüketiciler bu fırsattan yararlanmak için çılgınca bu günü bekliyorlar.

Mc Kinsey, “Black Friday, Perakende ve Alışveriş Raporu” da Kara Cuma’da alışveriş yapmanın üç temel nedenini listeleyerek ilginç bir bakış açısı sunuyor;

Rapora göre;

Tüketicilerin yüzde 54’ü veya daha fazlası yüksek indirimler nedeniyle Kara Cuma’ya katılıyor. İkinci neden, özgün ve yalnızca bir kere yapılacak promosyonlarla karşılaşma olasılığı. Neredeyse ikinci neden kadar sık belirtilen üçüncü neden ise yılbaşı hediyeleri almak.

Ülkemizde ve Avrupa da Kara Cuma’ya ilgi git gide artıyor. Bir çok firmalar ve siteler özel kampanyalar ve indirimler yaparak tüketicileri alışveriş çılgınlığına itiyor.