Milli Teknoloji Hamlesi

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Milli Teknoloji Hamlesi
15/09/2018

Milli Teknoloji Hamlesi Nedir?
Twitter’ da denk geldiğim bir hashtag dikkatimi çekti. Konu hakkında atılan tweet sayısı da oldukça fazlaydı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar' ın ilk paylaşımı ile başlayan bu tweet yarışı günün trend topik konusu haline geldi. Peki amaç neydi bunu Selim Bayraktar’ın ağızından duyalım. "Birilerinin kendi markalarını pazarlamak, pazarı yönlendirmek, kontrol altına almak için empoze ettiği şeylerin peşine kuyruk olacak değiliz. Kendi kurguladığımız çerçevede milli ve özgün kavramlarla bu alandaki dönüşümü yapacağız. Buna 'Milli Teknoloji Hamlesi' diyebiliriz" dedi.
İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) düzenlenen Milli Teknoloji Buluşmaları, kapsamında bir çok profesör ve öğrenci buluşup teknoloji ile ilgili toplantılar yapıyor. Teknoloji alanında ülkemizin kalkınması gerektiği defalarca vurgulandı ve bu doğrultuda öğrencilere destek sözü verildi. Bayraktar’ın bir röportajında şu sözlerle “Türkiye'nin ilk insansız hava araçlarının, ülkeyi bu alanda dünyada ilk 6'ya sokacak şekilde Türk mühendisleri tarafından tasarlandığını ve bunlar Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterine giren ilk milli insansız hava araçlarıdır.” Demesi ile ne  kadar iddialı olduğunu da ortaya koydu. Bu açıklamalar dan sonra projeye destek veren iş adamları, siyaset adamları, twiitter da paylaşım da bulundular. 
Burada benim değinmek istediğim nokta sosyal medyanın gücü. Bunu da ülkemizde sosyal medya kullanımın çok yaygın olmasına bağlıyoruz. İki gündür  gündemi meşgul eden bu  projede istenilen başarıya ulaşılırsa ve teknolojiye yön verme şansımız olursa Dünya üzerinde kuvvetli bir silahımız olacaktır. Proje beraberinde dijitalleşmeyi, imalat sanayisinde güçlenmeyi, mega endüstri bölgelerinin oluşması, büyük ölçekli entegre yatırımlarının önünün açılmasına, Koster filosunun yenilenmesi gibi bir çok yeniliği de getireceği öngörülüyor. Teknoloji dostu olan biz ajansları bu projenin etkileyip etkilemeyeceği konusunda merak içerisindeyiz. Ve sonuçları sabırsızlıkla beklemekteyiz. Ve şunu da atmayalım. İyi bir sosyal medya yönetimi ile geniş kitlelere ulaşabiliriz. Yani reklamımızı kendi elimizle de yapabiliriz. Bu yazımızla hem teknolojinin hem sosyal medya yönetiminin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha vurguladık. Sizin de sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesi gerekiyorsa ajansımıza bekleriz. Hemen irtibat numaralarımızı ve linkimizi buraya bırakıyorum.

İrtibat Numaralarımız:  +90 (506) 096 0 833                                                     +90 (388) 213 0 833                                                         +90 (555) 020 51 51

E-posta Adresimiz :     info(@)tedajans.com                                                                                 Web Sitemiz: https://www.tedajans.com/

Teknoloji ile kalın.