Profesyonel Grafik Tasarım Hizmeti

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Profesyonel Grafik Tasarım Hizmeti
27.10.2021

Profesyonel Grafik Tasarım Hizmeti 

Profesyonel grafik tasarım hizmetleri, alanında uzman, becerilerini kanıtlamış, bilgi ve deneyime sahip reklam ajansları, grafik tasarım laboratuvarları veya freelancer grafik tasarımcılar tarafından verilen profesyonel bir tasarım hizmetidir.

Profesyonel Grafik Tasarım Hizmetini Kimler Verir?

Grafik tasarım ürününüz, hizmetiniz, kısaca markanız ile yakından ilgilidir. Daha doğrusu markanızın görsel olarak nereye yerleştirileceği, grafik tasarım sanatının marka imajını ve o sanatı sergileyenleri belirler. Bu nedenle grafik tasarım alanında çalışacağınız kişi veya kurumu iyi seçmelisiniz. Bu alandaki tercihleriniz, tabiri caizse marka imajınızı ve dolayısıyla marka yol haritanızı tanımlar. İsterseniz bu hizmetin kimden veya kimlerden alınması gerektiğini görelim.

 

Reklam Ajansları

Maddiyat probleminiz yoksa, markanıza değer veriyorsanız, gerçek bir marka olmak istiyorsanız profesyonel bir reklam ajansının grafik tasarım hizmetlerini kullanmanızı öneririz. Elbette kendilerini reklam ajansı olarak tanımlayan tüm yerlerden bahsetmiyoruz. Değerini kanıtlamış, deyim yerindeyse pazarda marka olmuş reklam ajanslarından bahsediyoruz.

Bu kapsamda reklam ajansları sizin ve markanız için çözüm ortağı olabilir. Profesyonel grafik tasarım hizmeti sunan reklam ajanslarının tek dezavantajı, sizi zorlayabilmeleridir. Öte yandan, “Bütçeyle ilgili bir sorunumuz yok, markamız uçsun” görüşündeyseniz, bu alanda kesinlikle profesyonel bir reklam ajansı ile çalışmalısınız.

 

Grafik Tasarım Ofisleri Ve Atölyeleri

Bu mekânlar bir reklam ajansı kadar kocaman ve eksiksiz değildir. Genellikle hat üzerinde çalışmazlar. Çoğunlukla çizginin altında ve tasarım ağırlığı olarak çalışırlar. Logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, ambalaj tasarımı, web tasarımı başta olmak üzere tüm grafik tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirler.

Çalışan sayısı bir reklam ajansındaki kadar fazla değildir. Reklam ajansı çalışanları kadar kalabalık ve meşgul olmadıkları için maliyetleri de daha düşüktür. Bu nedenle, bir reklam ajansından çok daha ucuz bütçelerle çalışmanın yolları vardır. Orta ölçekli bir markaysanız ve bütçeniz orta düzeydeyse grafik tasarım ofisleri veya grafik tasarım atölyeleri ile çalışabilirsiniz.

 

Profesyonel Grafik Tasarım, Markaya Görsel Yatırımdır

Bu esnada marka imajınızı tam olarak olması lazım gibi görsel olarak yansıtacak bir reklam ajansı, grafik ofisi ya da profesyonel freelancer tasarımcı seçimi önemlidir. Markanın geleceği ve müşteride uyandıracağı algıyı yönetebilmek için uyandırdığı izlenim çok önemlidir. Bu sebeple çalışılacak olan görsel iletişim sanatçısı çok öenmlidir. Görsel iletişim sanatçısı seçilirken portfolyosü ve referansları incelenmeli ayrıca tasarımların aynı konsept ve aynı elden çıkmasına özen gösterilmelidir..