Reklam Metin Yazarlığı Nedir?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Reklam Metin Yazarlığı Nedir?
07/08/2018

Metin Yazarı Nedir?

İnternet gibi dijital ortam ve mecralar için ya da çıkartılabilir materyaller için yaratıcı içerikler üretip, bu içerikleri geliştirebilen kişilerdir.

Daha çok alanda çalışabilen, içerik üretebilen ve pazarlamaya dönük içerikler geliştirme konusunda zorlanmayan kişilerdir.

Peki, bu metin yazarı olarak adlandırdığımız yazarlar ne yapıyorlar?

Bildiğiniz gibi hepimiz internette her gün farklı kaynaklardan yüzlerce içerik görüyoruz. En basitinden şuan okumakta olduğunuz bu içerik dahi bir içerik editörü ve dolayısıyla bir metin yazarı tarafından hazırlanmıştır.

Metin yazarı konu ile ilgili araştırmalar yaptıktan sonra bilgi ve deneyimlerini de içeriğine ekleyerek, kullanıcıyı bilgilendirmek veya etkilemek amacıyla içerikler oluşturur.

Ted Ajans Neden Reklam Metin Yazarlığını Öneriyor?

İnternet sitesi sahipleri veya reklam kampanyasının sahipleri böylece işlerini hem profesyonel bir biçimde hallettirmiş olur hem de profesyonellik gerektiren bu alanda oturup uğraşmak yerine vaktini kendine ve işlerine ayırabilir.

Bunu tıpkı şu şekilde düşünebilirsiniz; her büyük web bloğunda tek bir kişinin içerik ürettiğini düşünün... Bu ancak yazarın çok fazla yetenekli olması ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurmasıyla mümkün olabilecek bir iştir. Bunun yerine web sitesi sahipleri, içerik işlerinde kendine yardımcı olacak metin yazarlarıyla anlaşır.

Peki Ted Ajans’ın Reklam Metin Yazarları Neye Dikkat Ediyor?

  • Çok iyi derecede yaratıcılık yeteneğimiz
  • Çözüme odaklı olabilmemiz
  • İmla ve dil kurallarına yeterince hakim olmamız
  • Araştırma yapmayı sevmek ve sürekli öğrenmeye açık olmamız
  • Edebi konulara merak duymak ve edebi çalışmalardan keyif almamız
  • Gerekli teknik konular hakkında bilgi sahibi olmak

kısaca değindiğimiz özellikler bir metin yazarının sahip olması gereken en temel özelliklerdir ve Ted Ajans buna fazlasıyla sahiptir.

Herkesin kendine göre bir tarzı ve iyi olduğu taraflar vardır.

Sizde Ted Ajans sayesinde en yaratıcı reklamlarınız için Reklam Metin Yazarlarımızın fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bizim Ekip de Herkes Her İşi Yapmaz, Herkes Bildiği İşi Yapar!