Seo için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
Seo için Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?
13.10.2021

Seo çalışmalarının verimliliğini artırmak için anahtar kelime arama da birçok rehberden yararlanabilirsiniz. Bu rehberler ile zamandan tasarruf ederek size hangi yönü kullanacağınıza dair yardımcı olacak pek çok rehberden yararlanmak mümkündür. Seçeceğiniz anahtar kelime araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken yöntem hangi yönde yapılacağıdır. Anahtar kelime aşamasında 4 farklı kriter göz önünde bulundurulmalıdır

  • Site-otorite hali-sayfa sayısı- içerik niteliği
  • Hedefler-marka-trafik-satış
  • Veri süre sınırı ve kaynak- bütçe
  • Rekabet durumu sektör

Bu sebeplerden dolayı uygun rehber bulma konusunda zorlanmak kaçınılmazdır. İyi bir taslağa sahip olarak anahtar kelime bulmada daha kolay çalışma düzenine sahip olabilirsiniz. Araştırma çalışmaları trafiğinizi artırma da ve yükselmede etkili olacak çalışmalar olacaktır. 

Anahtar Kelimeye Çekirdek Anahtar Kelimeyle Başlayın

Anahtar kelime çalışmalarında çekirdek anahtarlar en temel çalışma temeli olarak görülürler. Belirlenen anahtar kelimeler rakip ve niş belirleme konusunda kişiye yardımcı olan kelimelerdir. İstediğiniz ürün tanıtımı ile ilgili anahtar kelime insanların kullandığı ürünü anlatan kelimeleri oluşturtulmaktadır. Bir telefon markası aksesuarları ile ilgili mağazaya sahip olmak istediğinizde ürünün adı ve cep telefonu aksesuarları olarak Google’da aranılacak kelimeleri yaratabilirsiniz.

Örneğin Xperia aksesuarları, Xperia cep telefonu aksesuarları, Xperia aksesuarları olarak anahtar kelimelerinizi belirleyebilirsiniz. Ortaklık programlarında ise farklı yöntemlerle aktif olunan iş hakkında bir niş belirlemeniz de yarar var.

Para Kazanma Yaklaşımı Hakkında               

Para kazanmak için öncelikle hangi yöntemlere başvurulacağının bilinmesi ve araştırılması gerekir. Teklif ya da ürün belirleyerek ilk adımı atabilirsiniz.  Popüler sitelerde öncelikle ilk olarak siteyi ziyaret edebilirsiniz. Ürünü bulup ürünün tanıtımını yaparak ortaklık için verilen görevleri yapabilirsiniz.

Niş Odaklı Yaklaşım

Merak ettiğiniz konu ile ilgili kelimeleri araştırıp anahtar kelimeyi bulmak için seçeneklerinizi daraltabilirsiniz. Geniş anahtar kelimeleri aramadan başlayabilir seçtiğiniz konuyu bulana kadar seçeneklerinizi daraltmaya başlayabilirsiniz. Belirlediğiniz kelime ile ilgili olarak niş odaklı yaklaşımda önünüze birçok sonuç çıkartan arama da adı geçen kelimeleri bulmanızda yarar vardır. Aradığınız kelime ile ilgili sınırlama yapıldığında bazı sonuçlara rastlayabilirsiniz; müzikle ilgili bir terim arıyorsanız eğer, müzik yapılmasına yardımcı olan programlar, free müzik oluşturma yazılımları gibi konularda arama yapabilirsiniz. Müzik programı siteleri oluşturup yazılımlarını incelemeye fırsat bulabilirsiniz.  Sürekli içerikler üreterek istediğiniz filmin müziğini indirmek sevdiğiniz sanatçıların hediyelerini almak için ürünlere erişebilirsiniz.

Dilerseniz buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.