FACEBOOK SES ODALARINI BAŞLATIYOR

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
FACEBOOK SES ODALARINI BAŞLATIYOR
23.03.2021

Son zamanların trendi olan Clubhouse konuşma odalarına rakip olarak Facebook ses odalarını test etmeye hazırlanıyor ve görünen o ki kısa sürede kullanıcılarına kullandırmaya başlayacak.

Sosyal medyanın hızlı yükselen uygulaması konuşma odalarını Facebook kullanıcıları için kişiselleştirilebilir, toplantı ayarlarını tamamen kendilerinin yapabilecekleri ve sesli yayınlar yapabilecekleri şekilde düzenlemelerine olanak sağlayan bir uygulama sunacak.

Bu aslında Facebook’u zorlayacak bir uygulama değil. Çünkü geçen yıl mayıs ayında video odaları açmıştı ve başarılı bir şekilde ilerlemektedir. Aynı şeyin herkese açık, teknik olarak video özelliğini kapatarak sadece sesli bir sürümünü oluşturmak çok daha kolay olacaktır.

Facebook, ev sahiplerinin genel veya özel ses grupları sohbetleri oluşturmasını sağlayacak ses seçenekleri üzerinde çalışıyor.

Bu, Facebook kullanıcılarının herkesin gerçek zamanlı olarak katılabileceği halka açık, sesli toplantılar oluşturmaları için bir yol sağlayarak, Clubhouse ve Twitter'ın Alanları ile aynı kullanım durumunu kolaylaştıracaktır.

Bu uygulama, daha fazla yönlendirme trafiği sağlamak amacıyla, özellikle topluluk oluşturmak ve uygulamadaki katılımı en üst düzeye çıkarmak isteyen marka sayfaları için kesinlikle iyi bir seçenek olabilir.